Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Irytujące framki & inne problemy  [Przeczytany 5386 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Customer
*
Offline
25.10.2010 18:06:33
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
 
DATA: [04.09.2009 18:01:15] Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1018#msg1018  
Na początek wypadałoby się przywiać więc elo wszystkim, co skłoniło mnie by właśnie tu czerpać wiedzę i pomoc odnośnie smf ? a więc spodobało mi się podejście roco do ludzi  locospoco

przejdźmy do moich problemów:

parę informacji :

Wersja forum: SMF 2.0 RC1.2
Styl: Noble Dark
Hosting: yoyo.pl (instalacja ręczna)

pierwszy problem jaki mnie dręczy to wygląd usera w postach poniżej screen




inny problem to wyświetlanie moderatora działu ... według mnie niepoprawnie ... wolałbym to  pod lub nad listingiem stron tematu (obok przycisku 'do dołu')



mniej ważne byłoby kolorowanie nicku moderatora na kolor grupy ale też prosiłbym o podanie jakiegoś wyjścia

z góry thx za pomoc




IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [08.09.2009 12:57:52] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1020#msg1020 Post #1 
Witam!

Miło mi, że tak uważasz. Jestem tylko życiowym człowiekiem i reaguję zawsze spontanicznie, niektórzy czasami myślą, że hmm na nich krzyczę lub się czepiam, ale to zależy od punktu widzenia, wg. mnie tylko nazywam rzeczy po imieniu hehe

Sorka, jestem w tej chwili uwikłany w projekt zbiorowy, nawet nie jestem u siebie, tylko w górach i jedyne łącze jakie mam do dyspozycji to via VPN. Właśnie się spsiło, więc wsiadłem na rower i znalazłem działającego w miarę szybko hotspota i tylko dlatego tu jestem. Jeszcze 2, 3 dni i wracam do normalności..

Co do tzw. pachway'a i umiejscowienie w nim moderatora zaraz obok nazwy działu, to wg. mnie jest bardzo logiczne. pachway to tzw. ścieżka do miejsca w którym właśnie jesteś. Zazwyczaj to idzie "jedno za drugim", żeby zajmowało jak najmniej miejsca. Oczywiście można to w jakiś sposób przemodelować, jak komu zależy.. Normalnym jest, że przy nazwie działu, jesli posiada on moderatora, to jest on tam wyświetlony.

To co chcesz zrobić może nie być proste, ponieważ pachway (linktree) znajduje się w pliku index.template.php, tj. gł. jak ma się wyswietlać, a co dokładnie to nie bardzo pamietam z głowy jak to jest w wersji 2.0, ale trzeba poszukać w "silniku" (katalog sources).

Co do przemodelowania danych o userze wyświetlanych w postach to odpowiadaja za to pliki style.css i Display.template.php.
Jeśli chcesz się pozbyć tej białej ramki wokół toi trzeba ustawić w stylach chyba tam gdzie klasa poster (ale weź poprawkę na to, że piszę z głowy!), i tam bedzie - border: np. 2px to daj na 0.

Natomiast błędem jest umiejscowienie "online/ofline" koło ikonek usera tam gdzie profil, komunikatory itp (rysunek z prawej -  "zamierzony wygląd") jak już to trzeba by wyciąć napis online / ofline. Przemyśl to jeszcze.

Przemodelowac to żaden problem dla mnie, potrzeba mi tylko z tej skórki, plików -> style.css, Display.template.php i jeśli chcesz żeby zajrzał do pachway'a to również plik index.template.php, może zajrzyj jeszcze do folderu css w tym stylu i stamtąd przydałby się jeszcze plik - forum.css

Zapakuj to do zipa i wrzuć do załącznika w kolejnym poście. postaram się znaleźć chwilę i to rozkminić i przemodelować. Jeśli nie da rady w ciągu 2, 3 dni, to później i tak będzie spoko, bo będę u siebie z pełnym dostępem do mojego kompa, okay?

napisz dokładnie jak chcesz to przemodelować, tj zastanów się co z tym ofline/online, no i zanim cokolwiek, to powłączaj wszystko, tj. np. karmę, dodaj sobie tytuł i jakiś podpis, (w profilu, ale nie w sygnaturce), ponieważ te info pojawi się dodatkowo, a nie wiadomo, czy kiedyś nie będziesz potrzebował tych "rzeczy", więc siłą rzeczy potrzebne jest od razu na to miejsce..

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
25.10.2010 18:06:33
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
 
DATA: [18.09.2009 06:12:42] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1039#msg1039 Post #2 
A więc ... brak pliku Display.template.php reszta plików w załączniku ...


co do tego online to najlepiej gdyby napis był napisem alternatywnym

co do karmy to najlepiej tuż pod avatarem a podpis pod nickiem (nad rangą) 

hmmm a właściwie to ... da się usunąć range zależną od ilości postów dla admina i tylko dla niego  przy jego postach ?


/p.s jakim sposobem edycja/pisanie postów u Ciebie opiera się na AJAX'ie ? Chichot
/p.p.s masz może doświadczenie w dziedzinie Linuxów z wyszczególnieniem Freebsd ? (stawianie serwera itp) ^^

odpowiedz na prv jak można )


: : Attachment : :
Attachment Noble_Dark.zip   -› 11.51 KB - pobrany 328 razy

IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [19.09.2009 21:51:43] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1049#msg1049 Post #3 
Witam!

Wszystko to co najgłówniejsze.. siedzi właśnie w pliku Display.template.php, ale masz go w stylu default.
Jeśli jakiś plik nie występuje w danym stylu, to na stewkę znajdziesz go w stylu default. SMF ma już taką konstrukcję.

O co chodzi z tą rangą? "grupa oparta na ilości postów"? masz to w edycji danego stylu w PA (trzeba odptaszyć okienko)
Czy można wyłączyć tylko Adminowi? nie bardzo teraz pamiętam, ale bez przemodelowania pliku, chyba nie? (może warunek else)

Co do pisania opartego na Ajaxie, to raczej jest go mało w SMF, to tylko JS, no może edycja w miejscu postu.. Owszem jest tu trochę mojej pracy, ale gł. chodziło o jak najlepszą możliwość prezentacji kodu itp..

Co do linucha, to raczej Mandriva z środowiskiem KDE / Gnome i Ubundu. Jednak nie ma problemu z zamontowaniem własnego serverka na localhoście i pełno jest opisów. Gotowa paczka to np. "LAMP" masz tam wsio co potrzeba, żeby uruchamiać wszelakie skrypty php z db - SQL itp

To całe środowisko OpenSources jest wyjątkowo dobrze opisane i bardziej jest profi niż komercha Bila z M$softu. Znajdziesz multum opisów z pełnymi konfigami itp.. Oczywiście jak co to pisz..

W tym momencie mam dosć zaawansowany projekt i to grupowy, dodatkowo jestem tam gł. animatorem, więc na moich barkach jest największa odpowiedzialność, so skutkuje również moją full dyspozycyjnością. Nie stety nie mogę poświęcić w chwili obecnej ani minuty na inne sprawy, hocby moje hobby jakim stał się SMF, choć "param" się i innymi skryptami.. Już jestem na finiszu i najdalej do poniedziałku się z tym uporam, czyli najwcześniej od wtorku jestem tutaj aktywny, (m/n). Wcześniej nie da rady, sorka.

Załącz jeszcze swój plik Display.template.php ze stylu default, (spakowany i do załącznika).

PS. co to znaczy:
Quote: [select]
co do tego online to najlepiej gdyby napis był napisem alternatywnym


Ten napis.. jest w sumie "alternatywny" on się zmienia w zależności czy ktoś jest on-line, czy off-line..
Można dać np. taką grafę jak u mnie a same napisy wyciąć.
Rozwiń myśl, bo może chodzi Ci o coś innego?

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
25.10.2010 18:06:33
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
 
DATA: [22.09.2009 13:24:38] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1063#msg1063 Post #4 
a wiec co do napisu alternetywnego chodziło mi o proste html'owe alt="online/offline "  Chichot, tak samo jak ikonka pm, profilu, czy wiadomosci email, po najechaniu pojawia alt   locospoco

plik z Default  w załaczniku


: : Attachment : :
Attachment Display.template.zip   -› 9.63 KB - pobrany 337 razy

IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [22.09.2009 14:19:15] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1064#msg1064 Post #5 
Witam!

Sorka dopiero dotarłem, i mam trochę zaniedbanych bieżących spraw. Plik pobrałem i postaram się znaleźć trochę czasu.
Czas jest potrzebny, ponieważ to dość porządne przemodelowanie pliku, dlatego nawet nie ma jak podać gotowego rozwiązania, only hand made

Co do on/of-line.. to teraz tak nie ma, że po najechaniu kursorem wyświetla się opis? I co tak naprawdę ma tam być? Sama grafika, bez opisu, i ma być przeniesione + opis po najechaniu kursorem? czy z opisem i altem?

To przemodelowanie pliku, tak, więc zaglądaj tu, bo być może będą dalsze pytania ok?

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
25.10.2010 18:06:33
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
 
DATA: [23.09.2009 00:37:30] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1067#msg1067 Post #6 


tak jak powyżej sama ikonka i napis po najechaniu kursorem


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [24.09.2009 17:03:33] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1069#msg1069 Post #7 
Ok. spox, zajarzyłem.

Reasumując, to chcesz, żeby było jak na obrazku z prawej w pierwszym poście i bez tych białych ramek.

Sorka, nie można tego zrobić z doskoku,
muszę mieć na to z pół godzinki i inne sprawy na moment odłożyć, ale obiecuje znaleźć chwile i to przemodelować.

Kiedy wrzucę pliki, to plik Display.template.php wrzucisz nie na podmianę do stylu default, tylko direct do katalogu tego Twojego stylu.
Wtedy SMF nie będzie się odwoływał do pliku w stylu default, tylko skorzysta z tego co będzie miał w wybranym stylu.
A jakby wtedy było coś nie tak, to napiszesz o tym, może screenik, a sam plik po prostu usuniesz, a ja to poprawię.
To dość poważne przemodelowanie i sam muszę to posprawdzać, ale spoko, machnę to, tylko cierpliwości, please, ok?

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
25.10.2010 18:06:33
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
 
DATA: [24.09.2009 19:25:36] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1071#msg1071 Post #8 
spoczko  locospoco będe czekał


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [01.11.2009 20:12:12] Odp: Irytujące framki & inne problemy
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.msg1210#msg1210 Post #9 
Witam po przerwie..

Trochę to trwało, a pracy z testami było w sumie na jedną godzinę..

Tak po prawdzie to powinieneś najpierw, czyli przed zrobieniem fotek, włączyć wszystkie możliwe opcje, dopisać sobie tytuł i podpis (nie sygnaturkę tylko podpis pod Avatrem), i dopiero porobic fotki. No nic starałem się to machnąć z głową.

Z Twojego opisu wynikało, ze chciałbyś to m/w tak:



Jak widzisz jest tam wpis "Customer"  - jest to pole, które pojawi sie jeśli w opcjach danego stylu odfajkujemy ostatnie okienko z: "włącz pokazywanie grup opartych na liczbie wiadomości" czy jakoś tak.. Wiadomo, - to trzeba zafajkowac, żeby nie wyświetlały się te grupy nad Avatrem..

Kolejna sprawa to Reputacja, a pod nią dodatkowe pole z [ + ] [ - ]  --> przeniosłem to do reputacji

Kolejna sprawa to Własny Tytuł i Własny Podpis --> na powyższej focie jest m/w jak byś chciał, jednak to nie jest logiczne z mojego webmasterskiego punktu widzenia..
Uważam, że najbliżej Avatara powinny się znajdować pola które są verry priv



Kolejna sprawa, to obrazek płci, rozumiem, że zależy Ci na kompaktowej zabudowie, ale znaczek płci, nawet bez opisu, powinien być.
- nie mając gdzie go wtrynić, bo przecież nie do ikon, to dałem go koło Nicka, czyli za, jak widać na powyższym obrazku.


Kolejna sprawa to ikonki czyli te od profili, on/of - line, czy od komunikatorów i tu wrzuciłem wszystko do jednego worka, dając tylko "BR'kę" po komunikatorach, żeby zgrabniej się łamało, a nie po sztuce.



Tak, więc, w zależności od tego, czy zwężasz okno przeglądarki czy rozszerzasz, to ikonki są na swoich miejscach: (o ile ktoś będzie u Ciebie używał nie popularnych u nas komunikatorów..)

Wąsko:



i szeroko:




Bez tej BR'ki, to załamywałoby sie gdzie popadnie i najczęściej graficzka on/of - line była by na końcu, np:



Jeśli jednak chcesz usunąć tę BR'kę to edytujesz plik Display.template.php i w linii 321 (patrz fota) - po prostu wytnij ją



Kolejna rzecz, to poprawiłem Ci wyświetlanie quote i code, ponieważ było niechlujnie napisane i bardzo niewyraźne.. sam zobaczysz.

Wydaje mi się, że najpierw podmień pliki, zanim cokolwiek odpiszesz i sam zobacz czy wsio ok, czy jeszcze coś zmienić?


Nie nadpisuj plików, tylko starym zmień nazwę i wgraj te zmienione, a w razie czego, szybko podmienisz nic nie tracąc.

Jednak najpierw sprawdź jakie masz błędy w logach, wyczyść wszystko, wyczyść cache, podmień pliki, i wyczyść cache przeglądarki, a dopiero później oglądaj efekty, no i oczywiście ponownie zajrzyj do logów. Jeśli będą jakieś błędy, to wszystko zapisz, ew. daj screena i napisz, coś poradzimy.


Z niczym nie pękaj, to wszystko jest easy

Tak czy tak, napisz, czy wszystko działa, czy jest ok.

Sorki, że tak długo to trwało, a ja dalej nie mam czasu, uspokoi sie dopiero po grobkach.. Okay spadam, narty.

Pozdrawiam
roco

.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

: : Attachment : :
Attachment DisplayPoprawiony.zip   -› 17 KB - pobrany 338 razy

IP IP Zapisane
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 8 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
veryhot_post RSS goglebot spider i inne rozwiązanie przez plik « 1 2 » tomeh 16 9479 Ostatnia wiadomość 06.04.2009 21:25:18
Autor tomeh
normal_post RSS Problemy z avatarami Draco 7 4145 Ostatnia wiadomość 07.07.2009 13:23:54
Autor roco
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.0]Irytujące framki & inne problemy [/url]
In a site/blog
[xHTML]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=333.0" target="_blank">Irytujące framki & inne problemy </a>
Geo Visitors Map