Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Krzaki po imporcie bazy danych  [Przeczytany 2844 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Customer
*
Offline
15.05.2009 16:26:06
Topic Starter
 Poland
Poland
 
DATA: [14.05.2009 22:43:31] Krzaki po imporcie bazy danych
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=279.msg636#msg636  
Witam,
Ostatnio na moim forum na SMF 1.1.1 wywalił jakiś błąd, nie wiele myśląc usunąłem całe forum, wyczyściłem bazę, wrzuciłem najnowszą stabilną wersję SMF 1.1.8 (po instalce wyczyściłem bazę jeszcze raz) i wrzuciłem backup starej.
Po wejściu na forum we wszystkich postach są krzaki.
NIE pamiętam jakie było kodowanie starego forum/bazy. W backupie bazy znalazłem coś takiego:
CREATE DATABASE `baza` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [16.05.2009 14:06:51] Odp: Krzaki po imporcie bazy danych
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=279.msg638#msg638 Post #1 
Witam,

Sorka, że odpisuje dopiero teraz. Wiem co się dzieje, ale byłem w podróży i dostęp miałem tylko via handy..

To przykre, niestety informacje, mimo, że są, to albo mało osób je czyta, albo wcale. Z drugiej strony nie jest to tak jasno podane, jak mogłoby się wydawać... No nic, niedługo kolejna instalka, to porobię screeny i opiszę całość jako tutek.


Problem masz już od samego początku, kiedy nie wybrałeś kodowania, (klikając dalej..), a wcześniej nie utworzyłeś bazy na hostingu w kodowaniu UTF-8, lub ISO-8852-2 (Latin2), a najlepiej takim, które nie będzie stwarzać później problemów, czyli takie, jak defaultowo masz na swoim hostingu np. w PhpMyAdminie, mozna zawsze zapytać obsługę, - jakie kodowanie jest preferowane.
I tak większość hostingów, (po za pachciarzami i cwaniakami, lub lamerami), stosuje się głównie ISO, a potem UTF.

Ważne jest, żeby utworzyć wcześniej bazę, o porządanym kodowaniu, i później tylko ją wskazać, - podając prawidłowe dane.
Oczywiście, dobieramy pliki językowe w wybranym wcześniej kodowaniu. Tu polecam ISO-8859-2.. bezpieczniej i mniej możliwości wpadek tłumacza.. to tak btw. Po za tym, na polskich hostingach, - większe prawdopodobieństwo, że takie kodowanie w będzie stosowniejsze i mniej kłopotliwe.


Oczywiście, że chodziło na szwedzkim latin'ie, czemu nie.

Nie podałeś ile waży baza po rozpakowaniu? (Może się okazać, że ciężko będzie zgubić to kodowanie, już to przerabiałem.)
Nie podałeś, czy były jakieś instalacje modów i styli?

Teraz przejdę bardziej do rzeczy.
Uważam, że najpierw należało przejść po kolei do wyższych wersji, a najlepiej poodinstalowywać wszelkie mody, ew. zachowując kopię plików, na później.
Dokonać czyszczenia wszelkich logów, i optymalizacji bazy. Dokonać kilku backup'ów bazy.. Np. wyjąć tylko content forum..

Następnie, ustawić się na styl default i dokonać wszelkich uaktualnień.

Rozumiem, że powstało zamieszanie z powodu błędu i na zasadzie hmm parowania się nieszczęść ..poszło to dalej..


Potrzebuję od Ciebie informacji o kodowaniu. Na stewke masz jeszcze jakieś kopie, lub jeśli nic nie zmieniałeś to masz pliki językowe i to o nie mi chodzi.
Podejrzyj edytorem, jakie masz wypisane kodowanie w pliku index.polish.php w katalogu stylu defaultowego - Languages.
Tam znajduje się ten plik i trzeba naprawdę podejrzeć to kodowanie, bo skoro wcześniej było ok, to tam w starych plikach będzie info - jakie było kodowanie.. okay?

Zrób taką rzecz.. Podejrzyj źródło swojej strony w przegladarce i tam zobaczysz kodowanie (charset=typ kodowania)
Wejdź w menu >> widok >> kodowanie i wybierz najpierw - UTF-8, a potem zmień na ISO-8859-2 i zaobseruj gdzie są krzaki, -> czy w opisach strony, czy też postach?

Importując bazę wybierz z rozwijanej listy brak kodowania, czyli "Binary", sprawdź czy są krzaki, jeśli tak, to ponownie zaimportuj wybierając kodowanie UTF-8, jeśli dalej są krzaki, ponownie zaimportuj bazę, wybierz ISO (Latin2), jeśli to nie pomorze to Latin 1.
I jeśli te chwyty zawiodą, to wrzuć swoją bazę gdzieś na ftp i poproś obsługę, żeby Ci zaimportowali poprawnie tę bazę, dla nich to tylko chwilka..

Wklej tu do posta wybierając w GeSHi -> code = sql - kawałek z Twojej bazy. Musze mieć próbkę. Może gdyby baza nie była ciężka i znalazłbym chwilkę, to mógłbym zobaczyć co można z nią zrobić. mam zewnętrzny dostęp do baz, ale również mam kilka serverków na localhoście, na których pracuję..

Może się okazać, że trzeba będzie zainstalować starą werję forum, podmienić trochę plików o ile były jakieś mody, zaimportować starą bazę i dokonać upgrade z PA. Będą się pojawiały kolejne wersje i trzeba będzie klikać, aż będzie to co potrzeba.

Dobrze wtedy by było kompletnie odinstalować mody posprzątać logi, zoptymalizować bazę. i podmienić wszystkie pliki na ostatnie.

Mam nadzieję, że te informacje będą przydatne. Jeśli chcesz ich więcej, to wrzuć tu to, o co prosiłem w tym poście.

Nie pękaj, gorzejk było i chwalili

Pozdrawiam
roco





Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 9 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
Code: [select]  -› [ Topic: Krzaki po imporcie bazy danych ]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=279.0]Krzaki po imporcie bazy danych[/url]
In a site/blog
[xHTML]
Code: [select]  -› [ Topic: Krzaki po imporcie bazy danych ]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=279.0" target="_blank">Krzaki po imporcie bazy danych</a>
Geo Visitors Map