Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Połączenie bazy danych forum z bazą danych z serwisu ogłoszeń ???  [Przeczytany 2240 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Customer
*
Offline
20.05.2009 11:12:19
Topic Starter
 Poland
Poland
 
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=280.msg640#msg640  
Witam,

Mam serwis ogłoszeń drobnych www.szperaj.com i chciałbym tak połączyć forum które jest pod www.szperaj.com/forum - aby logować się tylko raz, do bazy ogłoszeń, oraz aby automatycznie było logowanie do forum. Czy ktoś z was wie jak to połączyć?  Jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.
Widzę, że strona gazeta.ie - właśnie tak działa. Tzn rejestracja przebiega poprzez forum ale juz późniejsze logowanie przebiega przez ich stronę portalu, gdzie można dodawać ogłoszenia.

Pozdrawiam i dzięki za sugestie
www.szperaj.com


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=280.msg645#msg645 Post #1 
Witam,

Rozumiem, że wstępnie pytasz ..ogólnie, ponieważ nie widzę szczegółów.

Skrypt Serwisu, (nawet nie wiem co to skrypt..), ma zupełnie inny formularz rejestracji niż forum, jak zauwazyłem, w wersji 2.0 RC1.

Pomijając wsio inne, to widzę tu w każdym z wypadków, niezłą rzeźbę w kodzie.

OK, jak rozumiem, chodzi, o to, żeby userzy Serwisu, logując się - byli jednocześnie zalogowani na forum?
Ale.. rejestracja przechodziłaby najpierw przez forum?

Już wstępnie widzę 2 rzeczy.

- Przeróbkę smf pod kątem zwiększenia wymaganych pól formularza rejestracyjnego może i innych kwetii związanych z korzystaniem z Serwisu.

- Przeróbkę skryptu Serwisu, żeby wyświetlać różne "rzeczy"/dane z forum i korzystanie wspólnie z jednej tabeli userów.

Tu możnaby się posłużyć mechanizmem z forum - SSI (to jakby "przedłużacz" z gniazdami do podłączania innych skryptów, lub jak kto woli, do wyswietlania różnych rzeczy z forum, gdzie indziej, np. dopisanie strony głównej czy warstw.. itd).

Natomiast sam skrypt Serwisu, powinien podłączać się do bazy forum i wyciagać stamtąd dane userów z tabeli smf_members, do dalszego wykorzystania w Serwisie. A nie odwrotnie..

Jednak to dość skomplikowane i wątpię czy obeszłoby się bez dodatkowych tabelek w bazie forum.

Mimo wszystko wartoby było pomyśleć, czy jednak nie rozdzielić na maxa tych spraw z wielu powodów..

Można np. dać podwójny formularz i wybór, czy ktoś chce być jednocześnie na forum, czyba, że chcesz ich wszystkich na wstępie do tego zmuszać..
Wyobrażam sobie to tak; (to przy braku przymusu)

- nowy user dokonuje rejestracji w Serwisie. Dostaje formularz rejestracji do wypełnienia, kiedy go skończy i jest ok, to powinien dostać kolejny formularz już wypełniony, hmm lub jeszcze prościej - dostaje to odrazu na jednej stronie i jeśli chce jednocześnie zarejestrować się na forum to jest dalsza częś formularza lub drugi nezależny pod spodem (nie wolno zagnieżdżać formulaży w formularzach!).

- natomiast na forum, kiedy ktoś chce korzystać z forum, to tylko wtedy, kiedy zarejestruje się się w Serwisie (inaczej to chyba tylko spamer..) i dostaje wtedy przekierowanie do Serwisu, gdzie musi wypełnić formularz.

Naprawdę wierz mi, najlepiej by było zmusić nowych userów do podwójnej rejestracji i zaznaczyć im, że jeśli od razu nie zarejestrują się tu i tu, to później będąc zarejestrowanym tylko w serwisie, będą musieli dokonać ponownie rejestracji tu i tu.., chcąc jednocześnie kożystać z forum, ponieważ forum jest tylko dla userów Serwisu.
Możesz też to rozwiązać w ten sposób, że nikomu nic nie mówisz, każdy i tak wie, że rejestracja jest globalna i wtedy wypełniasz jeden formularz, do rejestracji w Serwisie, kiedy jest ok, klikasz dalej, póxniej na następnej stronie dostajesz kolejny formularz z prekazanymi wartościami z poprzedniego i jes button "Potwierdzam", lub przejęcie samej akcji formularza i tzw. "cicha" rejestracja na forum.

Co to daje?
- Masz od razu zarejestrowanych tu i tu, oraz jest mniej przerabiania i grzebania w plikach. Jednak to jest rozdzielenie!
Oczywiście formularz musi być ujednolicony, a to oznacza, że do rejestracji na forum również powinny być wymagane dodatkowe! dane do rejestracji, typu Imię i Nazwisko, jak podczas rejestracji w Serwisie itp.
Wszędzie ustawiasz coocis takie same i przejmujesz sesję z forum i vice-versa, jeśli wchodzisz od strony serwisu. To nie kokońca jest takie oczywiste, i może wytarczy istawienie ciastek,
- ale hmm piszę o tym w sposób ogólny. Nie mogę nic innego pisac nie mając plików itp.. - mozliwe jest jedynie gdybanko.. to chyba oczywiste..

Roziwązanie rozdzielenia jest bezpieczniejsze i mniej siermiężne, że nie wspomnę o zaoszczędzeniu na odwołaniach do baz i transferach..
Np. zjebało się forum, lub niedługo wyjdzie w końcu stabilna smf 2.0 i trzeba będzie usunać wszystkie pliki itp i insalnąć od początku samo forum.. Najgorzej, jak ktoś Ci shackuje Serwis, bo wtedy może mieć dostęp do forum, (zależy co zhackuje..), choć i tak to rozwiązanie jest bezpieczniejsze. Stabilniejsze w sensie diziałania obu skryptów i odwołań do baz - również.

To poważna i wcale nie prosta sprawa, wręcz czasochłonna i skomplikowana, dlatego chciałbym zrozumieć np. dlaczego instaluje forum na smf 2.0 RC1, skoro zaraz może wyjść RC2 itd.., a nie na stabilnej wersji smf 1.8? Wiesz, jeśli traktuje to poważnie, to moje pytanie ma grubszy i głębszy sens..


Okay.. to było tytułem gdybanka, mam nadzieję, że trochę pojaśnieje w Twoich wizjach
Oczywiście będę mógł powiedzieć coś może więcej, kiedy będą pliki i potrzebne informacje. Nie dziw się, nawert nie wiem co to za skrypt? choć jest podobny do kilku.., własna konstrukcja? Chyba wiesz, że skryptów są miliony? a może i więcej..

Co do gazeta.ie, to rejestracja przechodzi przez mechanizm forum opartego na skrypcie IPB.
Wygląda na mechanizm, hmm "samodział" oparty na systemie Smarty i machanizmach ze skryptu IPB.

W Twoim wypadku, może to być znacznie bardziej skomplikowane i to co piszesz w swoim poście i to co jest na gazeta.ie, (choć podobnie), to nie to samo.

- Ty masz 2 mechanizmy oparte o dwa różne skrypty o bardzo różnym stopniu zaawansowania,
a tam jest jeden z dointegrowaną do IPB - "nakładką" dopisaną na systemie szablonów Smarty.


Przemyśl to co napisałem

Pozdrawiam
rocoAttention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 1 Gość, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS upgrade bazy danych cieplutki 1 1482 Ostatnia wiadomość 08.12.2008 00:30:29
Autor roco
normal_post RSS Wielkośc bazy danych tomeh 5 2178 Ostatnia wiadomość 18.03.2009 19:49:45
Autor roco
normal_post RSS Krzaki po imporcie bazy danych Fisz 1 2076 Ostatnia wiadomość 16.05.2009 14:06:51
Autor roco
normal_post RSS Forum 1.x czy trzeba dodawać ikonki do bazy i jak tomeh 9 2883 Ostatnia wiadomość 08.06.2009 20:53:41
Autor roco
normal_post RSS Problem z bazą danych od wczoraj tomeh 4 1993 Ostatnia wiadomość 09.07.2009 22:22:44
Autor tomeh
normal_post RSS [SOLVED] Problem z importem bazy danych DavO 9 3599 Ostatnia wiadomość 15.12.2009 10:08:02
Autor roco
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=280.0]Połączenie bazy danych forum z bazą danych z serwisu ogłoszeń ???[/url]
In a site/blog
[xHTML]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=280.0" target="_blank">Połączenie bazy danych forum z bazą danych z serwisu ogłoszeń ???</a>
Geo Visitors Map