Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Prosze o pomoc w aktualizacji smf  [Przeczytany 3640 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Customer
*
Offline
26.02.2011 19:59:04
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [05.07.2009 08:21:11] Prosze o pomoc w aktualizacji smf
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.msg837#msg837  
Witam mam problem zaktualizowalem moje forum z wersji 1.1.8 do wersji 1.1.9 przy pomocy pliku smf_patch_1.0.17_1.1.9_2.0-RC1-1
teraz niemoge i niewiem ja zaktualizować do nowszej wersji kiedy prubuje wgrac plik modified_2-0rc1_2-0rc1-1 pisze ze jest uszkodzony lub niekompatybilny z obecna wersją prosze o pomoc jak zaktualizować z wersji 1.1.9 do 2.0 RC1
Pozdrawiam



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane

-= Najlepszą obroną jest Atak =-
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [05.07.2009 10:42:36] Odp: Prosze o pomoc w aktualizacji smf
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.msg838#msg838 Post #1 
Witam,

Nie ma co się dziwić, - to są dwie różniące się platformy!
- Jedna to SMF 1.1.9 (<-- to ostatnia stabilna wersja),
- a druga to SMF 2.0 (<-- jednak ta platforma jest dopiero w tworzeniu), i aktualnie to wersja 2.0 RC1.1 nawet nie RC2, ponieważ była tylko poprawka bezpieczeństwa.

Ty jesteś na pierwszej platformie czyli - SMF 1.1.9 (+ modyfikacja Simple Portal, która działa również na smf 2.0).

Jedyne co było do zrobienia, to ostatnia aktualka, którą już wykonałeś.

Oczywiście smf 2.0 ma więcej wbudowanych możliwości na starcie itd. (tu zachęcam do lekturki o różnicach), jednak dalej nie jest to wersja ostateczna i całkiem możliwe,
że doczekamy RC 3, a może i 4, zanim wyjdzie wersja stabilna smf 2.0

Każdą kolejną wersję z drugiej platformy uaktualnia się w ten sposób, że nadpisujesz wszystkie pliki, poza oboma plikami Settings.php i instaluje jak świeżasa...

Wychodziły poprawki, (patche), które były wspólne dla obu wersji.
Nie ma tu nic skomplikowanego, ot zwykłe instrukcje np. "jeśli to smf 1.x.x to wykonaj z Tego pliku, lub Tę instrukcję, a jeś to smf 2.0 - to inną" ..itd

Jeśli masz trochę ruchu u siebie, coś robisz, zależy Ci na userach, to nie wchodź w experymentalną platformę.. Warto poczekać!
Nie wspominam już o zdecydowanie większym wyborze modyfikacji i możliwości.. choćby modyfikacji styli do własnych potrzeb.....

Jeśli jednak chcesz się przesiąść na smf 2.0 to nie chcąc tracić tego co masz, czy też ryzykować strat,

- Powinieneś ściągnąć na dysk z FTP wszystkie pliki, łącznie z exportem bazy, ale z PhpMyAdmina, a nie a PA Twojego forum!
- Warto by zainstalować w systemie jakąś paczkę serverową np VertrigoServ, lub WebServ i tam wrzucić kopię Twojego forum łącznie z bazą itd..
- Ustawiasz ścieżki i wszystko co potrzebne, żeby działało Ci na localhoście, choć nie koniecznie, bo może i obok tego co masz.. - musi być tylko kopia!

- Ściągasz ostatnią paczkę z smf 2.0 RC1.1 (Large upgrade --> jeśli masz zainstalowane mody!), + tłumaczenie, (najlepiej te które masz teraz!)
- Rozpakowujesz, i modyfikujesz/uzupełniasz, stamtąd oba! pliki Settings.php - chodzi o to, żeby wpisać w nie te dane, które potrzebne są do połączenia do bazy.
- Nadpisujesz wszystkie pliki, które są, ale też powinieneś mieć ustawioną w swoim profilu, (Admina), defaultową skórę  i być zalogowany.
- Czyścisz wszystkie logi, tj. usuwasz wszelkie błędy itp, czyścisz śmietnik, klikasz "sprawdź i napraw wszystkie błędy" i przeliczasz wszystkie staty, a na koniec optymalizujesz bazę via PMA.

- Wtedy nadpisujesz wszystkie pliki, a w przeglądarce jak masz ...nazwa-domeny/forum/index.php to zamiast /index.php wpisujesz .../upgrade.php
- i zaczyna się procesz instalacji, który ma na celu przekonwertowanie bazy z smf 1.1.x do 2.0 i najlepiej by było odinstalowac wszystkie mody łącznie z portalem...

Jednak Large_Upgrade daje możliwość zachowania co poniektórych modów, ale nie wszystkich..

Kiedy proces się skończy będziesz miał wersję bazy dostosowaną i w pełni kompatybilną z wersją smf 2.0. Czyli to co jest najważniejsze, - posty, topiki, userzy pm'ki itp

Wtedy zaglądasz do bazy i sprawdzasz co zostało ze starych modów, ale najlepsza instalka to czysta instalka.

Wrzucasz w nowe miejsce wszystkie pliki, a wcześniej tworzysz pustą bazę w C-Panelu, czy co tam masz, zapisujesz wszelkie dane do plików Settings.php
I w nowym miejscu dokonujesz nowej instalki, a później importujesz bazę tylko z kontentem forum.

I to z grubsza i ogólnie wsio na ten temat.. Owszem jest z tym trochę pracy, ale bez przesady nic trudnego tylko czas zabiera...

Jedno musisz wiedzieć.. - z wersjami smf 2.0 jest tak, że sporo jest zmian, i po za patchami to nie ma upgrade z PA forum, tylko jest niemal tak jak przy prejściu z smf 1.1.9 na smf 2.0 RC1.1
Więc jak masz czas na zabawy, to spox. I tak powinieneś mieć testowe forum, gdzieś z boku, żeby i poznać i się przygotować.. Zawsze można w innym miejscu przekonwertować bazę i wyexportowac tylko zawartość forum, bez modyfikacji.. Poprawiasz wtedy tylko ścieżki i masz kopię swojego forum tylko juz w wyzszej wersji..
Tak smf 2.0 jest fajne, ale cały czas jest w testach, ma sporo bugów i można się spodziewać w dowolnym momencie zmniany...

Jestem zdania, że jesli naprawdę Ci zależy i traktujesz swoje forum poważnie, to zostań narazie na pierwszej - stabilnej platformie, a na drugiej się ćwicz, ucz i poznawaj...

Miałem ostatnio bardzo niewiele czasu na moje hobby, mam wsio na localhoście i brak mi czasu na przekładki, ale może to Ci się przyda:
http://poligon.ricoroco.com/fora/smf2/index.php?board=9.0

Pozdrawiam
roco

PS. Wrzuciłeś sobie swój podpis/ credo.. Ale sugeruję wrzuć to do pola - "Tekst osobisty:"
(te pola powinny być odwrotnie.. to dość mylące..)
Natomiast w polu - "Własny tytuł:" wpisz swój tytuł.. przykładowo: Master of body art
Chodzi o to, że te pola są inaczej obrobione i w założeniu "Tekst osobisty" jest bardziej obszerny
i dlatego trochę inaczej wygląda - zobacz jak to wygląda u mnie..

Ale jak chcesz, to tylko mała sugestia..
.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
26.02.2011 19:59:04
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [05.07.2009 21:23:55] Odp: Prosze o pomoc w aktualizacji smf
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.msg842#msg842 Post #2 
Dzięki za pomoc Roco i zrobie tak jak mówisz powstrzymam sie z aktualką jak cos to najwyżej jak wyjdzie stabilna wersja to zainstaluje sobie na nowo i baze wgram poprostu , z czasem to Umnie cieniutko jest lato i wole z rodzinką pospacerowac poprzeglądam sobie twoje forum jest tu mnustwo ciekawych żeczy Chichot Cieszę sie że wpadłem tu Fajne forum podoba mi sie  oklaski Pozdro



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane

-= Najlepszą obroną jest Atak =-
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [07.07.2009 00:37:42] Odp: Prosze o pomoc w aktualizacji smf
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.msg845#msg845 Post #3 
hmm, ja nie mówię, żeby się wstrzymać w ogóle.. to dobra idea, ale instalnij gdzieś z bokowca, poćwicz trochę, np. konwersję itp. jakieś mody style ect ect.
To wszystko Ci się zdecydowanie przyda! Warto być na bieżąco, również z smf 1.1.x, a jak poczytasz o smf 2.0 to zobaczysz że jest odradzany do normalnej pracy i dalej jest polecana wersja smf 1.1.x. Chyba, że jesteś beta-testerem i ciągle robisz kopie.. tak czy siak narażasz swoich userów, mając powazne forum na experymentalnym skrypcie.. To tak z grubsza.., jednak ludzie się nie przejmują i normalnie jadą na smf 2.0, tylko przy tym jest sporo roboty, bo o ile pathe zainstalujesz via menadżer pakietów, to kolejne wersje RC - xx trzeba będzie nadpisywać, więc jeśli dokonasz jakiś modyfikacji, np. styli, lub modów, to musisz się liczyć z tym, że trzeba to będzie zrobic od początku.. Chyba, że nic takiego nie robisz i lecisz na defaultowych ustawieniach z minimalną ilością modów "do ew otstrzałki"...
To jest moje subiektywne zdanie i odczucie, każdy może miec inne.. U mnie to wynika z praktyki i ciągłej zabawy z tym skryptem, jak pisałem zajmuję się smf w sposób hobbystyczny, ale sam jestem beta-testerem i z uporem maniaka ciągle dokonuję zmian hehe

Pozdrawiam
roco

PS. zainstaluj sobie z boku 2 sztuki, jedną do normalnej zabawy/nauki, a drugą do dokonania konwersji.. przyda Ci się to na stewkę.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
26.02.2011 19:59:04
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [13.07.2009 23:10:59] Odp: Prosze o pomoc w aktualizacji smf
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.msg876#msg876 Post #4 
Dzięki wielkie roco za odpowiedz   Dla mnie liczy sie każda podpowiedź jestem początkujacy dopiero uczę sie i zrobie tak jak mówisz zainstaluje se drugi portal do testow bo juz 2 razy popsułem se go i jeden koles mi popsuł (haker) ale niepoddaje sie uparcie dąże do bycia lepszym  Cool Pozdro roco  



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane

-= Najlepszą obroną jest Atak =-
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 1 Robot, 9 Gości, 0 Użytkowników

Google
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS Formularz Kontaktowy - pomoc franzmauler 10 12033 Ostatnia wiadomość 09.12.2009 13:27:21
Autor roco
normal_post RSS Rozkodowanie kodu w szablonie - prośba o pomoc tomeh 5 6427 Ostatnia wiadomość 07.01.2010 12:36:33
Autor roco
veryhot_post RSS Pomoc w przenoszeniu forum « 1 2 3 4 » fredney 45 25210 Ostatnia wiadomość 14.10.2010 18:41:01
Autor Draco
normal_post RSS Wp-postrating Proszę o pomoc z drobiazgiem tomeh 8 6238 Ostatnia wiadomość 22.08.2010 21:01:53
Autor tomeh
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
Code: [select]  -› [ Topic: Prosze o pomoc w aktualizacji smf ]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.0]Prosze o pomoc w aktualizacji smf[/url]
In a site/blog
[xHTML]
Code: [select]  -› [ Topic: Prosze o pomoc w aktualizacji smf ]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=304.0" target="_blank">Prosze o pomoc w aktualizacji smf</a>
Geo Visitors Map