Strony: [1] 2   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Pretty URLs  [Przeczytany 10319 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Full Member
***
Offline
14.12.2019 23:26:16
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [13.12.2008 21:23:00] Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg198#msg198  
Pomocy zainstalowałem i spierdoliłem forum działa tylko strona główna forum nie mogę nigdzie wejść zadna z akcji nie działa HELP !!!!

w załączniku moje .htaccess i back

roco szybka pomoc



Attention! Testing modifications - Steam Profile

: : Attachment : :
Attachment access.rar   -› 1.99 KB - pobrany 347 razy

IP IP Zapisane

Władczy, choleryczny, wybuchowy, radykalny we wszystkim, z
rozpustnym wyobrażeniem upodobań które nigdy nie były widziane,
ateistyczny pod względem fanatyzmu, tutaj masz mnie w pigułce
i zabij mnie znowu albo weź mnie takim jaki jestem,
bo Ja się nie zmienię.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [14.12.2008 16:14:19] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg199#msg199 Post #1 
Witaj Cieplutki!

Coś Cię podkusiło co?
W PA masz przecież przyjazne linki i pytajnik [?] obok, jeśli klikniesz na ten pytajnik, to otrzymasz info "co to jest" + info np. na Twoim serverze ta funkcja nie będzie dziłać" lub że będzie.
Żeby instalowac te wszystki gówienka, typu Pretty URL, czy SEO4smf itp, bo jest ich kilka, to trzeba najpierw sprawdzić, czy działa ModRewrite, czy oprogramowanie naszego servera to Apache, co akurat widać w PA i 2 pozycja w menu: "O SMF..."
Tam wyświetlą się na górze informacje o serverze, na kórym jest forum, - server, MySQL biblioteka GD itp..
Czasami jest tak, że Apache jest dołączane dynamicznie, tak jak tutaj.. ModRewrite działa, czyli to niby Apache ale w pliku Load musiałem wyłączyć sprawdzajkę i narzucić, że to na stewkę jest Apache.. a mam że to WiesePanel.. i przy php4 mam przyjazne linki, a kiedy w pliku .htaccess włączę że to php5, to mam w końcy porządnie działające forum, ale nie idzie włączyć przyjaznych linków..

Są inne metody na pozycje w wyszukiwarkach..

Powinieneś wiedzieć co jest u Ciebie, doczytać się czy podczas instalki i później muszą być włączone przyjazne linki, czy nie, a nade wszystko powinna być informacja, że to na stewkę jest Apache inaczej lipa, że hey..

Doraźnie to wyedytuj plik .htaccess i wyłącz linie od ModRewrite, stawiając z przodu kratkę - #
czyli :

GeSHi -› Code: [select]
# RewriteEngine on
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=Apache configuration] | load:0.008s | speed:2.20 KB/s



Muszisz poustalać co masz i co masz powłączane.. powodem Twojego problemu mogą być również ustawienia Twojego servera, czyli tego co masz od hostingu.

Dla lepszego indexowania, przez roboty, powiedzmy inne niż googiel, bo googiel i tak widzi te znaki zapytania itp.. no problem.., włącza się przyjazne linki, zadziałają one tylko na severach Apache, a serverów jest sporo typów, jeśli wiemy, że mamy na stówkę Apache, ale np. jest dołączany dynamicznie to narzucamy w wpliku info, że to Apache i mimo info, że "na tym serverza, funkcja nie będzie działać", to postawimy fajkę przy tej funkcji i będziemy mieli przyjazne linki..

Te wszytkie mody typu PrettyURL itp.. robią totalną rzeźbę w kodzie, tylko po to, żeby przepuściś wszystkie ścieżki smf - przez siebie.., jak dla mnie to trochę oszustwo i wymuszenie zaufania.., a przecież smf ma własne ścieżki idziała to perfekcyjnie, np. na smf.pl są tylko włączone przyjazne linki, żadnych kombinerek, a PR mają conajmniej 5.. pomyśl o tym..

Owszem można, choć nie wszędzie to zadziała, zastosowac prettyURL, wtedy nawet nie będzie na końcu ***.html i w ogóle nic, tylko nazwa..
ja sobie odpuściłem po sporych nerwach u klienta.. Poczytaj trochę o tym, ten mod ma własne forum itp, jest gigawątek na smf.org o tym modzie i problemach, zobacz tam jakie ludzie stosują tipsy, żeby uratować swoje forum..

Ja odpuściłem temat, ponieważ nie działa to dobrze kiedy ząłączam php5..

Co mogę jeszcze doradzić? Podejrzyj instalkę, i zobacz czy są wszystkie pliki, czy nie ma info o chmodach, czy w plikach, które miały być zmodyfokowane, te modyfikacje nastąpiły.. i czy mod jest kompatybilny z Twoim servem..

Cieplutki, sorry nie zagladałem tu wczoraj ..mam mały remoncik kuchenny i troche ćwiczeń fizycznych, ale będę tu zaglądał, więc się odezwij.

Narka
r.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.12.2019 23:26:16
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [14.12.2008 16:32:59] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg200#msg200 Post #2 
sprawdziłem
Code: [select]
Zmienia troszkę format adresów URL tak, aby były one lepiej indeksowane przez wyszukiwarki. Będą one wyglądać mniej więcej tak: index.php/topic,1.html.

Ta funkcja nie będzie działać na Twoim serwerze.

Zamknij okno


przywróciłem .htacces i powróciłem do tego co było w source/load.php i już nie będę kombinował


pozdrawiam



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane

Władczy, choleryczny, wybuchowy, radykalny we wszystkim, z
rozpustnym wyobrażeniem upodobań które nigdy nie były widziane,
ateistyczny pod względem fanatyzmu, tutaj masz mnie w pigułce
i zabij mnie znowu albo weź mnie takim jaki jestem,
bo Ja się nie zmienię.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [14.12.2008 18:09:10] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg201#msg201 Post #3 
Tzn. co przywróciłeś?

Bo jest taki myk, że jak server nie daje info że jest Apache, a apache działa i wiemy o tym, to w pliku Load.php około linii 1390, masz sprawdzajkę czy jest to Apache - zobacz:

GeSHi -› Code: [select]
// This determines the server... not used in many places, except for login fixing.
    $context['server'] = array(
        'is_iis' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Microsoft-IIS') !== false,
        'is_apache' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') !== false,
        'is_cgi' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos(php_sapi_name(), 'cgi') !== false,
        'is_windows' => stristr(PHP_OS, 'WIN') !== false,
        'iso_case_folding' => ord(strtolower(chr(138))) === 154,
        'complex_preg_chars' => @version_compare(PHP_VERSION, '4.3.3') != -1,
    );
    // A bug in some versions of IIS under CGI (older ones) makes cookie setting not work with Location: headers.
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.058s | speed:14.60 KB/s


 

To wtedy stosowało się taki myk, że dawałeś tu info o tym, że napewno to Apache.., czyle zakomentowanie 2 lini i dopisanie dwóch innych.
Zobacz;

GeSHi -› Code: [select]
// This determines the server... not used in many places, except for login fixing.
    $context['server'] = array(
        'is_iis' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Microsoft-IIS') !== false,
        //'is_apache' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') !== false,
        //'is_cgi' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos(php_sapi_name(), 'cgi') !== false,
        'is_apache' => true,
        'is_cgi' => false,
        'is_windows' => stristr(PHP_OS, 'WIN') !== false,
        'iso_case_folding' => ord(strtolower(chr(138))) === 154,
        'complex_preg_chars' => @version_compare(PHP_VERSION, '4.3.3') != -1,
    );
    // A bug in some versions of IIS under CGI (older ones) makes cookie setting not work with Location: headers.
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.071s | speed:12.75 KB/s



Wtedy, mimo, że "..ta funkcja nie będzie działać na Twoim serwerze", to będzie.. np. u mnie na ricoroco.com/forum, też tak mam czyli jak Ty, ale wiem od hostingu, że oprogramowanie jest na apache, więc zastosowałem sztuczke i skutkiem tego mam np. takie linki:
http://ricoroco.com/forum/index.php/topic,237.0.html

To już jest przyjazny i łatwo indexowalny link. Więc nie bardzo wiem, co przywracałeś, czy taki myk?

Może gdybś tak zrobił, to by poszło?, ważne co masz w PA w linku "O SMF...", bo tam info o servewrze..

W każdym razie te mody wymagaja servera Apache i stąd problemy..

Pozdrwaiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.12.2019 23:26:16
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [14.12.2008 21:05:47] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg202#msg202 Post #4 
roco zastosowałem właśnie tę metodę zmieniłem te 2 linijki
Code: [select]
                'is_apache' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') !== false,
                'is_cgi' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos(php_sapi_name(), 'cgi') !== false,


na

Code: [select]
                'is_apache' => true,
                'is_cgi' => false,


i dupa nie działało gdzie nie chciałem wejść to error takiej strony nie ma

//edit w załączniku moje php info
może nasz jakiś pomysł



Attention! Testing modifications - Steam Profile

: : Attachment : :
Attachment PHP Info.txt   -› 20.33 KB - pobrany 712 razy

IP IP Zapisane

Władczy, choleryczny, wybuchowy, radykalny we wszystkim, z
rozpustnym wyobrażeniem upodobań które nigdy nie były widziane,
ateistyczny pod względem fanatyzmu, tutaj masz mnie w pigułce
i zabij mnie znowu albo weź mnie takim jaki jestem,
bo Ja się nie zmienię.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [15.12.2008 00:16:25] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg203#msg203 Post #5 
No ok, ale czy kiedy to zrobiłeś, to usunąłeś na chwilkę plik .htaccess, żeby zobaczyć, czy masz przyjazne linki?

PHP info nie za wiele nam da.. potrzebne info o tym jaki to server, ale skoro wywaliło po tym .htaccess to znaczy ża zadziałał, lub przynajmniej próbował, modrewrite, a działa on tylko na Apache... A jeśli tak, to znaczy, że wpisy w pliku .htaccess od prettyUrl śa nieprawidłowe dla Twojego servera.. Możesz mieć jak ja oprogramowanie Apache, dołączane dynamicznie i na żadanie.. Mod rewrite dziala, ale wpisy które powodują gdzie indziej, przepisanie linków, u mnie powodują nbiemoc wejścia gdziekolwiek poza gł. indexem, z drugiej strony dzieje się tak tylko dla wersji 5 php, a na 4 działa ok..
Jeśli nie masz dokładnie info, że jest to Apache to możesz mieć problem z dowolnym modem, który stosuje ModRewrita z Apache..
Samo oprogramowanie SMF robi przyjazne linki, tj plik QueryString.php, sprawdza, poprzez plik Load.php, czy napewno to Apache i jeśli tak i jednocześnie zafajkowana funkcja, to linki zostaną przepisane..
Owszem, są takie wynalazki jak prettyUrl i inne, ale jak dla mnie to fanaberia.. Wiadomo, że samo się nie zrobi i trzeba się troszkę postarać, np o linki do naszej stronki umieszczone na stronkach z wysokim PR, wtedy linki mogą być nawet po chińsku, a i tak będziesz "widzialny" w necie i wyszukiwarkach.. zresztą to niemal to samo..

Jeśli zrobisz ten myk, czyli plik QueryString dostanie info z pliku Load, że skrypt jest na serwerze Apache, to sam i bez łaski przepisze wszystkie potrzebne linki.. Są plusy i minusy takich modów.. Może kiedyś smf nie będzie miał z tym problemu i nie potrzeba będzie żadnych modów.. i jak narazie, sprawnie to działa na serwach typu Apache, właściwie, kiedy jesteś w PA i klikniesz ten pytajnik i odtrzymasz info: "na twoim serwerza ta funkcja nie zadziała.. blabla" to nie mozna instalowac takich modów..,
Ew. szereg testów kompatybilności i dobry coder z dobra znajomością składni ModRewrite i konstrukcji olinkowania smf..?

Spróbuj pokręcić się przy tych modach, odnajdź topiki na ten temat na smf.org i poczytaj.. ludzie dopisują swoje formułki w zależności od servera.. warto by było poczytać, ponieważ możemy zyskać ciekawą i trudnodostępną wiedzę.. pomocną w pozycjonowaniu i nie tylko.

Pozdrawiam
roco

PS. ja bym go odinstalował, o ile się da..



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
22.01.2010 16:32:01
 Poland
Poland
 
DATA: [25.06.2009 21:40:39] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg785#msg785 Post #6 
Zrobilem tak jak pisałeś z tą zamianą kodu, ale moje linki wyglądają tak: /index.php/board,10.0.html a nie tak: /index.php/topic,10.0.html ?


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [25.06.2009 23:21:34] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg788#msg788 Post #7 
Elo Siler,

Chętnie Ci pomogę, ale nie rozumiem tego co napisałeś..

Chodzi o to, że "piękne linki" to takie które nie mają różnych duperschwanzów w linku typu pytajnik itp

Jeśli masz server Apache, a nie dynamicznie dołączane oprogramowanie Apache, po powinny był ładne linki, jeśli nie widac tego jako Apache, ale jest dołączane dynamicznie, to można zakombinować, czytaj - oszukać sprawdzajkę w silniku smf, która przetwarza brzydkie linki na ładne i wtedy są ładne.. czyli łatwiejsze w indexacji prze roboty np. z google....
Tym nie mniej roboty sobie radzą i bez pięknych linków.. smf dobrze się pozycjonuje bez dodatkowych zabawek.

Nie wiem o co pytałeś, ale może o to..? kto wie hehe Pisz dokładniej, bo wiele możliwości ok?

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
22.01.2010 16:32:01
 Poland
Poland
 
DATA: [26.06.2009 08:59:28] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg798#msg798 Post #8 

Code: [select]
                'is_apache' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') !== false,
                'is_cgi' => isset($_SERVER['SERVER_SOFTWARE']) && strpos(php_sapi_name(), 'cgi') !== false,


na

Code: [select]
                'is_apache' => true,
                'is_cgi' => false,




Zrobiłem tak jak tutaj bo serwer ma chyba Apacha (linuxpl.com) i czasami (przeważnie po odpalenmi wywala nazwy działów zamiast /index.php/board,10.0.html mam /index.php/PHPSESSID=aa69cf035f9992a97e7411f191cee978&board=10.0. Dopiero po jakimś czasie wyświetla się normalnie czyli tak:/index.php/board,10.0.html.


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [26.06.2009 09:33:08] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg799#msg799 Post #9 
okay..

PHPSESSID= to Twoja indywidualna Sesja, każdy ma inną. Jest to mechanizm do zapamiętywania razem z coocis i jednocześnie to chroni forum. Sesje są zapisywane w bazie i np. kiedy logujesz się i widzisz, że niektóre działy są nieprzeczytane a reszta już tak i wynika to z zapisanej sesji...

Jak chcesz mozesz zainstalować sobie moda Googlebot & Spiders, który ma funkcję: "Przekieruj URLe z PHPSESSID", o ile masz wersję smf 1.1.9

Zanim zacząłeś rzeźbę w kodzie, to kliknąłeś na pytajnik w PA >>> Opcje forum:

Wyświetlaj adresy przyjazne wyszukiwarkom (bez znaku "?")
działa tylko na Apache

po kliknięciu na --> ? czyli pytajnik wyskoczy okienko:

Quote: [select]
Zmienia troszkę format adresów URL tak, aby były one lepiej indeksowane przez wyszukiwarki. Będą one wyglądać mniej więcej tak: index.php/topic,1.html.

Ta funkcja będzie działać na Twoim serwerze.

Zamknij okno


Dopiero, kiedy będzie: Ta funkcja NIE będzie działać na Twoim serwerze.

- stosujemy powyższy kod.., ale jeszcze wcześniej trzeba sprawdzić w PA --> O SMF... (2 link od góry), bo tam będzie napisane co jest z Twoim serverem..

I cały czas chodzi tu o tzw. piękne linki, czyli bez: -> ?

Natomiast sesja to coś innego

Mam nadzieję, że teraz widać to jaśniej.


Pozdrawiam
roco

.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
22.01.2010 16:32:01
 Poland
Poland
 
DATA: [26.06.2009 09:36:41] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg800#msg800 Post #10 
Dzieki za info bo nie mialem o tym pojecia. Pokombinuje chyba jeszcze z tym modem Googlebot & Spiders bo mam wersje 1.1.9.


IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
22.01.2010 16:32:01
 Poland
Poland
 
DATA: [01.07.2009 21:35:14] Odp: Pretty URLs
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.msg830#msg830 Post #11 
Pytanie z zupełnie innej beczki ....- gdzie si jak ię instaluje modyfikacje mysli?


IP IP Zapisane
Strony: [1] 2   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 5 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS instalacja prety urls koniu 7 7678 Ostatnia wiadomość 09.05.2010 02:22:01
Autor JereManU
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
Code: [select]  -› [ Topic: Pretty URLs ]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.0]Pretty URLs[/url]
In a site/blog
[xHTML]
Code: [select]  -› [ Topic: Pretty URLs ]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=40.0" target="_blank">Pretty URLs</a>
Geo Visitors Map