SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => SEO - SMF/TP - Pozycjonowanie, Tools, Optymalizacja => Wątek zaczęty przez: koniu 16.03.2010 02:43:49Tytuł: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: koniu 16.03.2010 02:43:49
hej
mam pytanie , jezeli zainstaluje w/w dodatek na obecnej wersji smf co bedzie jak wydanie zostanie kolejna , bede musial znowu sie paplac w kodzie ?


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: roco 16.03.2010 16:27:27
hej :)

Twoje pytanie zmusza mnie do zastanawiania się o jakiej wersji mówisz? są spore różnice, właściwie to nowa droga z tą wersją 2.0.

Jeśli instalujesz mody na wersji SMF 1.1.11, a forum dostaje nowy update, to nic się nie dzieje z modami, chyba, że mod coś zmodyfikował, co jest potrzebne do update.
Update - tu chodzi o poprawki, głównie bezpieczeństwa, funkcjonalności, czy rozwiązania drobnych BUG's
Tak, więc, modyfikacje są bezpieczne na wersji SMF 1.1.11

Jeśli instalujesz Mody na wersji SMF 2.0 i aktualnie - RC3, to przy poprawkach, (patche), nic nie grozi modyfikacjom, o ile zmodyfikowane pliki nie stoją w konflikcie np z plikami od poprawki.
Ale wychodzą nowe wersje RC i trzeba wymieniać pliki, i jeśli masz Mody, to powinieneś ściągać wersję Upgrade a nie Update, ponieważ Upgrade spróbuje oszczędzić Mody i Style i niektóre się udaje zachować.

Co do Pretty URLs to poważny i dość inwazyjny mod. Wg. mnie dość problematyczny, a ładne linki, (wystarczająco "ładne", żeby dobrze się pozycjonowało forum), - jeśli się jest na Apache można uzyskać via PA

Ale zanim go ktokolwiek zainstaluje, musi być pewien, że jego forum, jest na serwerze Apache inaczej mogą nastąpić poważne konsekwencje!

Co do "paplania się w kodzie", to w 96% dodając modyfikację, dodaje się ona tylko do stylu default, dlatego jeśli ktoś ma jeszcze inne style, których używa, to Musi liczyć się z obowiązkową integracją moda, na innych stylach. Czasem trzeba się trochę "paplać w kodzie" z innych powodów...

Jeśli wszystko jest jak należy, i nie robi się niemądrych rzeczy z kodem, to nie ma żadnego problemu, żeby odinstalować i zainstalować ponownie, to bezpieczne operacje i bez utraty danych. W sumie to najlepiej, żeby na maxa wsio odinstalować przed przejściem na nowszą wersję! Jeśli przechodzimy na nową wersję, to wiadomo, że jeśli nadpiszemy pliki, które były zmodyfikowane przez mody, to te przestaną działać, dlatego w tym wypadku jest potrzeba "paplania się w kodzie"

Skrypt SMF, choć wsio w nim jest ustawione na default, - ma ogromne mozliwości sam w sobie i wystarczy odrobinę się "paplać w kodzie", żeby to podkręcić. Z drugiej strony tak-jak-jest - to jest wystarczająco dobrze żeby mieć forum na miliony postów, i bez dodatkowych dingsów.. Jeśli jednak pragniemy zmian, np. wyglądu - to musimy się liczyć z faktem iż czeka nas "paplanina w kodzie", jesli potrzeba nam nowej funkcjonalności, instalujemy Moda, to też musimy się liczyć z faktem, że potrzebna integracja, a tym samym "paplanina w kodzie". jak kto nie ma zamiłowania do "paplania się w kodzie", to albo zartudnia webmastaha, albo "jedzie" na tym co ma i nic nie robi, a jeśli potrzeba jest silna, to bez względu na swoje zamiłowania i chęci, po prostu musi się "paplać w kodzie", tyle, że sam..

Pozdrawiam :)
roco

PS. Jeśli będziesz potrzebował poważnych odpowiedzi, na poważne pytana, to postaraj się, żeby można było zrozumieć od razu o co chodzi i zawsze podawaj dokładnie o jaką wersję chodzi i jaki dokładnie jest problem. Wtedy możesz liczyć na szybszą odpowiedź i zarazem bardziej treściwą.
Inaczej? - możemy sobie virtualnie pogdybać.. ok?


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: ziemek 17.03.2010 15:10:00
dziekuje za odpowiedz :) korzytstam z smf 1.1.11 :) i teraz mam kolejny problem nie moge instalowac rozszerzen .Pojawiaja mi sie pola do wpisania danych do ftpa i po wpisaniu poprawnych dupa , googlalem i czesc osob mialo taki problem jak ja , jak to rozwiązać .


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: tomeh 20.03.2010 01:48:41
Cześć, słuchaj mod Prety urls jest to mod bardzo inwazyjny, on zmienia tak wiele w kodzie strony forum że instalacja innych dodatków jest wykluczona w 90% wszystkich rodzajów modów. A więc masz pretu urls to nie będzie ci działała większość modów na twój skrypt forum. I tego nie da się ominąć.

Dodam jeszcze że ten mod Prety to bania, forum SMF pięknie się indeksuje bez takich rzeczy, zapewniam że ten mod jest niepotrzebny w optymalizacji tego skryptu forum. to już nie są lata 2000 gdzie takie mody były i działania z ładnymi linkami potrzebne.


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: roco 21.03.2010 23:02:48
Potrzeba informacji, poza wersją (1.1.11), - czy forum znajduje się na jakimś darmowym hostingu?
To prawda co pisze Tomeh, jak zainstalujesz Pretty URLs, to licz się z tym, że większość modyfikacji nie będzie działać.
Jednak poszukaj info topiku, od moda, bo ludzie maja z tym problem i czasem idzie znaleźć rozwiązanie.
To tzw. toxic mod, prze-adresowuje wszelkie linki na forum i w sumie robi niezłą rzeźbę, owszem jak komu to naprawdę niezbędne,
to musi się liczyć z tym, że większości modów nie za rady zainstalować lub jeśli były wcześniej, to przestaną działać.

Co do FTP, to chyba coś robisz na wspak.. Normalnie to nie jest do niczego potrzebne, po prostu instalując moda,
- wybierasz go w Menadżerze Pakietów, tj wskazujesz go na swoim dysku lokalnym i SMF go pobiera do dalszej instalki.
ew. wrzucasz paczkę z modyfikacją na FTP do katalogu forum - Packages a w Menadżerze Pakietów będzie już ją widać, tylko nie zainstalowaną.

Kombinerki są wtedy, kiedy jesteś na gównianym hostingu i nie wszystko chce działać, a część funkcji jest wyłączona..

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: ziemek 24.03.2010 19:40:55
jestem na dedyku , nie intalowalem prety urls po sciagnieciu paczki z rozszerzeniem i wgraniem , taka sytacje jak opisalem


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: roco 27.03.2010 02:29:00
Sorka, trochę nie miałem jak tu zajrzeć..

Nie bardzo rozumiem, tzn. ściągnąłeś paczkę, wgrałeś na forum w PA w Menadżerze paczek, ale nie udało Ci się jej zainstalować? Czy też zainstalowałeś ale nie instalują się inne modyfikacje?

Może niech PrettyURLs będzie ostatnim z modów o ile naprawdę musisz go mieć.. ok?

Co do innych modów, tj. braku możliwości ich instalacji, to nie wiem w czym rzecz? Jakieś błędy, coś wypisuje, biała strona czy jak, może na czerwono nazwy plików z instalki?
aa pola do wpisania danych ftp? może zobacz co masz w PA >>  Zarządzanie pakietami >> Opcje

Ja mam tak: (i działa wszędzie!)

(http://poligon.ricoroco.com/fora/foto/uploads/d1e2e5ea68.jpg)

Wejdź na FTP tam gdzie masz pliki forum w katalogu Packages utwórz folder o nazwie temp i nadaj mu CHMOD na 777 (to to samo co 0777)
Po czym spróbuj zainstalować jakąś modyfikację...

Z tego co pamiętam, to jeśli chmody są ustawione prawidłowo, to nie ma problemu z instalacją modyfikacji.
Owszem wszystko możliwe, np. nieprzyjazne dla smf ustawienia php itd.. lub nieprzyjazny hosting..


Więcej technicznego info ok?

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: instalacja prety urls
Wiadomość wysłana przez: JereManU 09.05.2010 02:22:01

Co do Pretty URLs to poważny i dość inwazyjny mod. Wg. mnie dość problematyczny, a ładne linki, (wystarczająco "ładne", żeby dobrze się pozycjonowało forum), - jeśli się jest na Apache można uzyskać via PAHej,
mógłbyś to rozwinąć? Jak można utworzyć równie ładne linki, jak PrettyURLs, bez potrzeby instalacji tegoż moda?
Pozdrawiam,