SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Mods - Problemy, Integracje, Funkcjonalność => Wątek zaczęty przez: Sandra 12.02.2010 20:35:11Tytuł: SMFblog - problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: Sandra 12.02.2010 20:35:11
Witam!

Doinstalowałam sobie do SMF 1.1.11+TP 0.9.8 SMFblog.

Niestety, nie chciał działać jak należy  :( pojawiał się błąd:

Quote: [select]
Fatal error: Cannot redeclare ssi_shutdown() (previously declared in /home/latoma/domains/latoma.net/public_html/album/SSI.php:193) in /home/latoma/domains/latoma.net/public_html/album/SSI.php on line 195


Zainstalowałam od nowa wszystko po kolei: SMF 1.1.11, Aeva Media 1.0 SMFblog i wszystko było ok. do czasu gdy zainstalowałam TP (tym razem wersję 1.beta4) i znów pojawił się ten sam błąd:

Quote: [select]
Fatal error: Cannot redeclare ssi_shutdown() (previously declared in /home/latoma/domains/latoma.net/public_html/album/SSI.php:193) in /home/latoma/domains/latoma.net/public_html/album/SSI.php on line 195


Co można z tym zrobić??

Pozdrawiam - Sandra


Tytuł: Odp: SMFblog - problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: roco 18.02.2010 03:10:47
Sandro :)

Powiedz, czy jak Ci się podoba jakiś mod, to to go ściągasz i instalujesz ?, a czy czasem czytasz opisy modyfikacji?

Bawiłem się kiedyś tym modem, nawet miałem wcześniejsze wersje, gdzie było sporo błędów.. Ta modyfikacja wymaga zainstalowania wcześniej innej modyfikacji inaczej nie zadziała!

To cytat ze strony moda:

Quote: [select]
Introduction
SMFBlog is an extremely simple blogging system for SMF. Certain boards can be marked as "blog boards", and these boards will all be listed on the main blog page. Blog posts are topics in these boards, and comments are replies to these topics.

In order to use this mod, you must first install the SSI Topic and Replies mod ([url]http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=751[/url]), otherwise it won't work properly. Also, if upgrading from SMFBlog 0.1 Beta, you'll need to uninstall it before installing 1.0.Następuje odwołanie do wpisów w SSI.php, ale przecież ich tam nie ma, ponieważ nie została wcześniej zainstalowana wymagana modyfikacja. SSI Topic and Replies mod


Co można zrobić?

Odinstalować bloga, zainstalować te wymaganą modyfikację i dopiro zainstalować bloga. Jeśli, to testowa instalka lub świeża to najlepiej by było to zrobić ponownie uwzględniając tego moda i właściwą kolejność. Avea Media zainstaluj już na samym końcu.

.. i jak co to pisz. ;)

Pozdrawiam :)
roco
 


Tytuł: Odp: SMFblog - problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: Sandra 22.02.2010 15:50:56
Hmmm no to piszę ;)

Przeinstalowałam całość od zerai jako pierwszą modyfikację wgrałam ten SSI Topic and Replies mod, potem SMFblog i sprawdziłam - było ok. ale po wgraniu TP znów pojawił się ten sam błąd >:(

Ostatecznie mogłabym się obejść bez tego bloga, albo go jakoś zastąpić, ale nutruje mnie ta sprawa... nie lubię zostawiać czegoś niewyjaśnionego (może innym razem się przyda?)


Tytuł: Odp: SMFblog - problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: roco 23.02.2010 07:19:41
Sandro :)

Tam coś nie rychsztosuje, nie powinno być błędu, jednak ja bym wrzucił najpierw TP, bo to najważniejsze i może mieć wpływ, zobacz ile plików jest modyfikowanych łącznie z SSI.. Dopiero później wrzuciłbym tego moda z SSI i na końcu bloga.
Tak w ogóle to tam gdzie mod, jest link do suportu i trzeba przejrzeć topik, bo podobne wpisy mieli tam ludzie. A ja dokąd nie mam swojego mocno prze zemnie zmodyfikowanego serverka + plików i całej reszty, to wiesz - nie mam jak tego samemu sprawdzić.. Po za tym chciałbym zobaczyć co dopisuje do SSI ten mod, i przejrzeć inne pliki, może jest kaszana, wiesz ci co piszą mody czasem nie uważają.. Sam poprawiłem ze setkę modów i 2x więcej styli, już nie mówię ile poprawiłem w oryginalnych plikach, tylko kolejne patche to naprawiały i musiałem sobie popsuć znowu żeby je zainstalować..

Warto poczytać przy modyfikacjach, co piszą inni, na jakie trafiają "koleiny" i problemy..

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: SMFblog - problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: Sandra 23.02.2010 10:34:25
Roco :)

Pisałam do supportu (do Australii i wyłącznie mailowo), ale odpowiedzi żadnej... więc zdana jestem wyłącznie na rodzimą pomoc.

W zasadzie mogę spróbować instalacji jeszcze raz w tej kolejności, ale jakoś bez wiary w powodzenie....
Przejrzałam plik SSI.php i modyfikacja SSI Topic and Replies wykonała się poprawnie, wpisy są na początku pliku...

Przejrzę modyfikowane pliki jeszcze raz....

Pozdrawiam - Sandra