SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Funkcjonalność SMF, Obsługa, Administracja, SSI => Wątek zaczęty przez: polu 31.12.2009 04:00:05Tytuł: Dziwny problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: polu 31.12.2009 04:00:05
Witam :)

Jestem właścicielem pewnej strony (i w pełnym znaczeniu amatorem php) klik klik (http://www.mypegasus.pl) oraz prowadze do niego forum klik klik (http://www.mypegasus.pl/smf). Postanowiłem odnowić ostatnio stronę i projekt strony znajduje się tutaj: http://www.mypegasus.pl/b/ (http://www.mypegasus.pl/b/) . Postanowiłem że na stronie dodam informacje o ostatnich 5 tematach, które są omawiane na forum. Po przeszukaniu netu i stracie kilku godzin na główkowanie czemu u mnie nie działa doszedłem do wniosku, że działać nie może kiedy w pliku http://www.mypegasus.civ.pl/smf/ssi_examples.php (http://www.mypegasus.civ.pl/smf/ssi_examples.php) Recent Topic jest kompletnie puste! Nie mam pojecia dlaczego i przeglądając net nie znalazłem na to pytanie odpowiedzi. Czuję się bezradny bo nie wiem gdzie mam już szukać rozwiazania  :bezradny:

Jako ciekawostke dopowiem, że mi na operze kod wyświetlający 5 ostatnich tematów działa a na ie i ff już nie. Co ciekawe prosiłem kolegę czy on ma ten sam efekt to okazało się ze na ff mu chodzi a na ie i operze nie.


Tytuł: Odp: Dziwny problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: roco 31.12.2009 05:26:28
Witam :)

Może zacznijmy od tego, że masz wersję 1.1.4, to trochę sitko i można Cię zahakować, ale pewnie to wiesz..
To był taki siup, już nie pamietam chyba poprawili w wersji 1.1.5 lub 1.1.6.

Spróbuj w ten sposób:

PA >> Obsługa Forum >> i po kolei:

1. - Sprawdź i napraw wszystkie błędy. (najpierw je przejrzyj, może coś ważnego?)
2. - usuń nieważne raporty
3. - Przelicz statystyki Forum
4. - Zoptymalizuj wszystkie tabele w bazie
4a. - zrób to również na hostingu via PMA (zaznacz wszystkie tabele i wybierz z rozwijanego meny na dole -> Optymailzuj zaznaczone)


Sprawdź czy pomogło. Jeśli nie, to w opcjach zmień ilość wyświetlanych ostatnich wątków na stronie gł. forum, np. daj 12, sprawdź, później daj 8 i sprawdź, później daj 10.

Jeśli jednak dalej lipa, to chciałbym wiedzieć, czy forum było przenoszone, czy to się stało (właśnie - kiedy, po jakiej akcji), np. po usunięciu jakiś topów?

Możesz na własną rękę:
Wyedytuj plik SSI.php i odnajdź:

GeSHi -› Code: [select]
// Recent post list:   [board] Subject by Poster    Date
function ssi_recentPosts($num_recent = 8, $exclude_boards = null, $output_method = 'echo')
{
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.029s | speed:4.97 KB/sto $num_recent zmień na = 10

hmm ok, chyba mówiłeś o recent Topics to nie ma sprawy.. troszkę po nizej znajdziesz ssi_recentTopics:

GeSHi -› Code: [select]
// Recent topic list:   [board] Subject by Poster   Date
function ssi_recentTopics($num_recent = 8, $exclude_boards = null, $output_method = 'echo')
{
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.026s | speed:5.46 KB/sZmień na = 10 i sprawdź efekt, powinno pomóc.. tak sądzę.. Jednak był we wcześniejszych wersjach problem z SSI
Pamiętam, że to w ten sposób obszedłem, później były jakieś poprawki bezpieczeństwa i btw usunęli również i ten problem.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Ciebie pomocne.

Pozdrawiam :)
roco

BTW, żeby się zaktualizować to musisz przejść te wszystkie patche, po kolei. ew, jak mało modów, to podmień pliki, aktualizując swoje modyfikacje.

.


Tytuł: Odp: Dziwny problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: polu 31.12.2009 12:22:13
Dziekuje za odpowiedz ale niestety efekt moich zmian dopiero opisze jak wroce po sylwestrze. Milej zabawy zycze wszystkim :b)


Tytuł: Odp: Dziwny problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: roco 31.12.2009 19:43:45
Spoko, dla Ciebie też miłej zabawy i Dosiego Roku 2o1o  :yahoo:

jak już dojdziesz do siebie, to napisz o co kaman.

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Dziwny problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: polu 02.01.2010 00:56:59
Impreza byla udana  8)

Co do forum - wykonałem wszystkie Twoje polecenia no i na operze pojawily sie informacje w recent topic i recent post ale tylko w operze i to dopiero po recznej edycji pliku SSi.php. IE dalej nic nie pokazuje. W ogole mialem 19300 bledow - wszystkie spowodowane zlym dzialaniem shouta - odinstalowalem go. zostalo mi jak widac zaktualizowanie forum do nowsszej wersji.

EDIT: zaktualizowałem do 1.11 i też efektu brak.... :krzyk:


Tytuł: Odp: Dziwny problem z SSI
Wiadomość wysłana przez: roco 02.01.2010 01:41:41
Witam w nowym roku 2o10 :)

To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie z uwagi na to, że jeśli poważnie traktujesz to co robisz, to aktualki i tak nieuniknione..

Ja bym to zrobił tak:

- kopia plików i bazy z poziomu PMA
- wyczyszczenie wszystkich wpisów w raportach błędów
- odinstalowanie wszystkich modów (nie pękaj to zrobić)
- krokowa aktualizacja, ew. przy problemach podmiana plików na czyste z tej samej wersji i wtedy aktualka

Kiedy znajdziesz się docelowo na 1.1.10, to po za oboma plikami Setting - wymień wszystkie pliki, na nowe z ostatniej paczki na smf.org

Generalnie to od tego bym zaczął. To świetny skrypt, naprawdę! i jest sporo różnic między 1.1.4 a 1.1.10.
Spróbowałbym jeszcze czegoś innego. Obok forum zainstalowałbym czyste w ostatniej wersji - 1.1.10, zrobił kopię bazy a następnie zaimportowałbym bazę którą możesz pobrać z poziomu PA Twojego forum, tj. nie całość tylko zawartość bez tabel. Pewnie trzebaby wyczyścić tabele przed importem, ale później wiesz, poprawienie kilku ścieżek i jeśli to rozwiązanie by zadziałało, to masz zaoszczędzone sporo czasu.. i masz forum w ostatniej wersji. Wtedy export i import do właściwej bazy z tej nowej, ew. tworzysz na hostingu zupełnie nową bazę z userem, keyem i prawami ustawionymi na ALL potem tam importujesz, z tego nowego forum, gdzie już baza została uaktualniona o wpisy z Twojego gł. forum. Później tylko podłączasz tę bazę w plikach Settings (obu!)

Jest kilka sposobów jak widać, więc, przemyśl to sobie i moja rada jest taka, - nic innego nie rób dokąd nie staniesz na ostatniej wersji skryptu smf.

Pisałem to tzw. skrótem myślowym, ale sądzę, że załapałeś, jeśli nie to pisz. I zdecydowanie rób wszystko po kolei, step by step, a w brew pozom, może.., uporasz się z całością dość szybko!, to o czym napisałem wyżej, to na luziku, popijając piwko może dwa, w godzinkę można zrobić. Niestety masz tę kobyłkę do przepchnięcia, ale opłaci Ci się odświeżyć wszystko. Wtedy zastanów się jakie mody są Ci naprawdę niezbędne, a jakie nie. Możesz pytać również o to, czyli o sens instalek różnych modów.., czasem można to zrobić prościej i bez wgrywania modów.
Ale kolejnym etapem powinno być uzupełnienie wszystkich potrzeb i dopiero na końcu, wszelkie integry.


Pozdrawiam :)
roco