SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => SEO - SMF/TP - Pozycjonowanie, Tools, Optymalizacja => Wątek zaczęty przez: tomeh 13.11.2009 18:37:12Tytuł: Dziwna sprawa z indeksacją w google 3 pytania
Wiadomość wysłana przez: tomeh 13.11.2009 18:37:12
Dziwna sprawa z indeksacją w google 3 pytania

1. Dlaczego jest tak że powiedzmy na 400 tematów jednego dnia jest zindeksowanych 350 a drugiego późniejszego 337 ? czy potem wraca to do normy? i dlaczego tak się dzieje.

2. Dlaczego pomimo mapy witryny niektóre wpisy nigdy się same nie zindeksują a tylko wtedy gdy je zedytuje aby miały nowszą datę edycji.

3. Czy istnieje jakaś możliwość na sprawdzenie które strony z mapy witryny nie są zindeksowane? sprawdzanie ręczne jest bardzo pracochłonne - dzięki niemu znalazłem to o co pytam w pyt 1 ale to zajęło bardzo dużo czasu.


Tytuł: Odp: Dziwna sprawa z indeksacją w google 3 pytania
Wiadomość wysłana przez: roco 19.11.2009 23:57:01
Wiesz, googlara ma czasem focha.. to normalne i od dawna nikt się nie dziwi, dopiero kiedy na przestrzeni dłuższego czesu widać tendencję spadkową, to warto się zastanowić co jest tego powodem.

Możesz dodać meta tag o czesie kolejnej wizyty np. co 2 dni.. tu tez najczęściej można liczyć na focha ale roboty googlary pojawiają się częściej.

np.:

GeSHi -› Code: [select]
    <meta name="revisit-after" content="2 Days" />
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=HTML] | load:0.003s | speed:13.54 KB/sSugeruje to googlarce, że content Twojej strony może się zmieniać dośc dynamicznie i może warto idexować taką stronę częściej?

To wszystko Tomeh, jest względne i zależy od wielu czynników, no i Twojej aktywności..

Narzędzia webmasterskie w google są wystarczające żeby mieć w miarę przejrzysty pogląd na to co się dzieje. To i tak jest wszystko dość płynne i zależy od wielu czynników. I nie chcij żebym Ci to wyjaśnił w 2 słowach, bo to niemożliwe. Wiedza z zakresu SEO jest już dość rozległa.

Pozdrawiam :)
roco

PS. Tomeh, pomartw się czymś innym, bo tu nie można liczyć na ścisłą precyzję, bez wzgledu na to co byśmy tu nie powiedzieli.. taki tips..


Tytuł: Odp: Dziwna sprawa z indeksacją w google 3 pytania
Wiadomość wysłana przez: tomeh 20.11.2009 01:11:50
To jest tak. Strony są w indeksie google gdy wpisuje ste:mojadmonea.pl ale jak wpisuje tytuł wpisu do szukajki google to go nie wyświetla. Podejrzewam że to filtr na danw wpisy.  Zagladam do google dla webmastera i widzę że dane wpisy mają po 300 przekierowań podobnych a to przez tagi, kategorie, wpisy autora - więc ta sama treść pod różnym linkiem choc na tej samej stronie.

Pytanie takie jak się pozbyć filtru. Czy jak robot.txt zablokuje indeksację i przeglądanie tych rzeczy po za wpisami to filtr z czasem zostanie zdjęty na te wpisy co go obecnie mają? Bo te strony chyba jak będą miały zablokowany dostęp to znikną z google ale czy to pomoże?

i ile czasu coś takiego trwa?


Tytuł: Odp: Dziwna sprawa z indeksacją w google 3 pytania
Wiadomość wysłana przez: roco 20.11.2009 03:36:27
Okay, z Twoich słów wynika, że nabroiłeś.. hmm jesteś pewien, że masz filtr? Może tylko Ci się tak wydaje?

Tomeh, pozycjonujemy na konkretne frazy, wyobraź sobie, że masz sklep-perfumerię, a ktos wpisuje w google słowo mydło i kiedy dostaje wyniki wyszukiwania, to Twoja stronka sklep, jest w wynikach wyszukiwania, powiedzmy na 3 stronie.. Ale.. pozycjonowałeś ją również na frazę - mydło..

Sama sitemap strony nie pomoże.. potrzebne zgodne z zawartością Twojej strony, - opis strony w < meta name="description" content="tu opis strony widziany na liście wyników wyszukiwania w google" / >
oraz słowa kluczowe podane również w meta: < meta name="keywords" content="tu, słowa, kluczowe, na, które, pozycjonujesz, stronę, w, google" />

Słowa i opis powinny pokrywać się z content, czyli zawartością Twojej strony. Kiedy dodajesz stronę do wyszukiwarek, to podajesz opis, słowa kluczowe..

Powinieneś dopisywać się do różnych katalogów tematycznych, tylko nie do tzw. "Farm Linków", bo kiedy googiel odkryje, to masz dożywotniego bana na daną domenę.

Najwyższą pozycję w wyszukiwarkach, dają linki prowadzące do Ciebie ze stron z wysokim PR i to w skrócie cała filozofia..

A może chodzi Ci o to, że googiel odkrył, że masz zdublowany content?

Możesz usunąć mapę strony i dodać ponownie, albo ponownie poprosić o indexację, np. zmień nazwy kilku działów lub co inne..

Ile czasu trwa ponowna indexacja? - to zależy od wielu rzeczy, ale podstawowa to widzimisie google
Ile czasu trwa zmiana w wynikach wyszukiwania? - hmm 2 tygodnie lub 3 m-ce..

To wszystko jest względne jednak kiedy się postarasz np. linki do Ciebie, lepszy opis strony, właściwe słowa kluczowe itp, to szybko wywindujesz do góry.
Może użyj jakiś meta-tag generatorów? pełno ich on-line

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Dziwna sprawa z indeksacją w google 3 pytania
Wiadomość wysłana przez: tomeh 20.11.2009 11:26:00
Mam   słowa kluczowe, opisy, tytuły. Wynik nie jest pokazywany wcale tytułu artykułu w wyszukiwarce (a tyt są skomplikowane i to bardzo) a w site:mojadomena.pl jest więc to pewnie filtr na dubel treści, bo za nic innego. Zawsze byłem w 1/3 pierwszych a teraz nie ma kilku wyników wcale. Zrobiłem tak że plikiem robots zablokowałem dostęp do tagów, stron autora a zostawiałem tylko do samych wpisów. Jak myślisz to pomoże?

Według mnie to wszystko co mogę zrobić ale słabo się znam.