SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Mods - Problemy, Integracje, Funkcjonalność => Wątek zaczęty przez: Sandra 28.06.2009 10:54:09Tytuł: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: Sandra 28.06.2009 10:54:09
Witam!

Mam problem z doinstalowaniem "GG, Tlen and Jabber Mod".

Właściwei zależało mi na zainstalowaniu moda gg, tlen i skype, ale problem miałam ten sam, więc zainstalowałam skype oddzielnie, odrobinkę poprawiłam w plikach swojego stylu i jest ok, ale nie udaje mi się zainstalować tego gg i tlena. Wywala mi błąd bazy danych:

Unkdown column 'mem.Jabber' in 'field list'
Plik ...../Sources/Load.php
Linia 890

Niby były błędy podczas instalacji (Memberlist.Template.php - porażka), ale gdy instalowałam gg+tlen+skype nie było żadnych blędów podczas instalacji, a błąd był analogiczny (tylko dotyczył pola mem.Skype) :bezradny:

Czy mogę poprosić o jakąś podpowiedź? A może ktoś ma lepszego moda?

Pozdrawiam - Sandra


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: cieplutki 28.06.2009 11:38:57
jaka wersja smf paczka jest na smf.pl nawet ja coś tam malowałem a polecam tą z wszystkimi komunikatorami tylko musisz poczytać jeszcze topa o błędzie z sitemap bo to chyba w tym modzie jest


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: Sandra 28.06.2009 11:56:38
Wersja SMF 1.1.9

Paczka z wszystkimi komunikatorami nie za bardzo mi odpowiada, bo wykorzystuje pola standardowe i zmienia ich przeznaczenie (chyba, że ja brałam z niewłaściwego źródła :( ).


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: roco 28.06.2009 14:35:03
Cześć Dziewczyny i Chłopaki :)

Chodzi o tego Moda (http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,4240.0.html) ?

Ja mam zainstalowanego i w sumie wszędzie to instaluje poza smf 2.0 to mod który napisał @Kemac - More_Items.
- ten mod dodaje kontrolki od Skype, Tlena i GG, ale nie usuwa tych co są..

@Kemac popełnił tam 2.5 błęda..

1. - zapomniał dopisać w podmiance: mem.memberIP2 skutkiem czego w logach multum błedów. (żaden problem! easy)
2. - dodał 3 kolumny na liście userów - (memberlist), a miejsca zrobił na 2 skutkiem czego tabelka jest lekko niedociągnieta. (easy)
3. to drobiazg totalny, ale psuje vcalidację, chodzi o ampesrand'a czyli jego brak i jest gołe "and" w linku kontrolki Tlena (easy)

Zdaje się że mod próbował się wpisac w miejscu tym samym co membercolor czy jakoś tak.. To wszystko jest proste i bezprovblemowe.
Integra z innym stylem też nie jest trudna. Oczywiście mam tego moda, tylko poprawiałem sobie ręcznie, nie wiedziałem co powoduje błąd, a miałem kilkadziesiąt modów i w końcu kiedyś się zawziołem i znalazłem.. Mogę rozpakowac instalkę i poprawić. Chciałem zresztą to kiedys zobic w oddzielnym topiku..

Sandra zastanów się co chcesz zrobić. Napisz co zostało wykonane, jaki dokładnie to był mod czy wrzucał coś do bazy i czy jego uninstaler wycina wpisy z bazy, bo jeśli nie, to trzeba odinstalowac moda i usunąc wpisy ręcznie. Może daj linka, albo go tu zapodaj, to przejrzę instalkę.
Opisz też problem który występuje, bo to, co tu widzę, to tylko opis, ze coś nie tak.. mam za mało szczegółów, żeby Ci wymiernie pomóc.
Nie wiem co robi exactly ten mod gdzie dokonuje wpisów itd.. Mam nadzieję, że rozumiesz moje wątpliwości? Brak wiedzy szczegółowej o problemie, - uniemożliwia mi rozwiazanie go...


Pozdrawiam :)
rocoTytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: Sandra 28.06.2009 14:50:13
Tak, próbowałam zainstalować tego właśnie moda.

Po instalacji, ltóra przebiegła "niby" poprawnie nie mogłam wejść do profilu, bo wywalał błąd bazy danych j.w.

Potem go odinstalowałam (poprawnie) i zainstalowałam mod Skype Integration (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1333) - poprawiłam odrobinę pliki w stylu i jest ok. Natomiast próbuję zainstalować teraz moda  "GG, Tlen and Jabber Mod (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=780)" i lipa  :dobani:

Mody brałam z www.simplemachines.org (http://www.simplemachines.org)


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: roco 28.06.2009 15:20:59
No to grzebanko w bazie.. Nie wiem co mogło być nie tak, może miałaś jakieś inne modyfikacje, które "coś robiły" z profilem?

Jeśli to ten mod od Kemac'a czyli moreims_mod_v1.0, to na bank zostają wpisy w bazie..
Połącz się z PMA i sprawdź w bazie chyba w tabeli smf_members czy są wpisy od skype tlena i gg, jeśli tak, to powiem Ci które pliki, podrzucisz je tu spakowane do zipa i Ci zintegruję tego moda, najpierw na stylu default i jeśli tam będzie ok, tj. musisz w swoim profilu dopisać swój @Nick ze skype czy innych komunikatorów.. i sprawdzic w jakimś topiku, gdzie coś napisałaś, czy wyświetla się kontrolka.
- Jeśli tak, to będzie drobiazg zintegrować z resztą..

BTW jabbera.., myślę że na palcach jednej ręki nie policzysz tych którzy mogą korzystać z tego komunikatora, po za tym był problem z serverem i kontrolka przez wiele m-cy się nie wyświetlała..

Reasumując..
Jeśli masz wpisy w bazie od moda którego napisał Kemac, to albo musisz je usunąć, żeby zainstalować innego moda, albo się nie poddawać i usunąć wszio inne, a tego moda zintegrować. Zobacz jak to wygląda u mnie.. np. w wątku "harcerskim" tam widać wszystkie 3 kontrolki, po za tym, zalogowani widzą button w menu "Users" i tam kliknij i zobacz.. hmm powinno być "Members"

No nic przemyśl co napisałem i sprawdź bazę.

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: Sandra 28.06.2009 16:01:00
W bazie mam pola gg tlena i skype...


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: Sandra 28.06.2009 16:48:49
OK. ten problem już sobie rozwiązałam - ręcznie dopisałam w tabeli members pole Jabber i jest ok. :D


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: roco 28.06.2009 17:12:45
Sandra, sorry, nie jestem tu przez cały czas..

No ok, tylko co dalej? z którego moda korzystasz? tego z jabberem? Pola w profilu dopisane i w display pod avatrem?
Prawdę powiedziawszy tylko się domyślam co robisz..

Ale rozumiem, że jak będzie problem, to o tym napiszesz, nieprawdaż?

Pozdrawiam :)
roico


Tytuł: Odp: gg i tlen
Wiadomość wysłana przez: Sandra 28.06.2009 19:12:48
Tak, już jest OK. - Dzięki!!