SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Funkcjonalność SMF, Obsługa, Administracja, SSI => Wątek zaczęty przez: tomeh 28.04.2009 10:42:58Tytuł: Pytania o chmody na forum
Wiadomość wysłana przez: tomeh 28.04.2009 10:42:58
Cześć mam taki pytanie. Chodzi mi o chmody ustawione na serwerze forum. Katalogi powinny mieć chmody z tego co wiem 755 a pliki 644. Ostatnio wchodzę do theme jakie używam na forum po wyświetlonych błędach w google dla webmasterów w katalogi images w theme. W theme co używam widzę że tam katalogi miały chmoda 777 a pliki 666 - co to oznacza bo przecież domyślnie było ustawiane tek jak należy a teraz było inaczej. Czy ktos moż esię przez te ustawienia chmodów włamać mi na forum w theme (bo to mnie męczy najbardziej). ? Prosze o odpowiedź co może być przyczyną że chmody się pozmieniały i czy było to zagrożeniem.

Dzięki za odpowiedź kolejny raz.


Tytuł: Odp: Pytania o chmody na forum
Wiadomość wysłana przez: roco 28.04.2009 15:24:56
Cześć, :)

Nie przejmuj się, jeśli już ktoś, czy coś Ci pozmieniało, to 99,99% - wina hostingu lub np. tworzyłeś subdomene, lub konto ftp, wtedy ustawia na standard, czyli defaultowo i jest to zależne od hostingu i jego ustawień.

Chmody 666 wystarczająco chronią pliki, przed ingerencją z zewnątyrz. Oczywiście najlepiej, jakby były ustawione na 644.
- (Tu uwaga btw. AVEA, ponieważ ten mod ustawia sobie na swoich plikach chmody - 666 i nie należy tego zmieniać!).

Czasami, kiedy hosting jest do dupy, (większość użytkowych zabawek powyłączana!), - ustawiamy na katalogach skórek, np. na katalogu "Images" chmody na 777, co pozwala lepiej pracować skryptowi smf.
Jednka, kiedy hosting jest normalny, to skrypt smf jest dostosowany do standartowych chmodów, czyli Katalogi - 775, Pliki - 644.

Odpowiadam:

- Winny jest hosting i najczęściej jest to normalne, czasami muszą przywracać i lecą ustawienia standartowe, które wpisali wcześniej. Winą można również obarczyć to, że np. było tworzone konto ftp, lub subdomena - wtedy ustawia się na standart, czyli tak jak ustawił wcześniej hosting.

- Nie nie ma zagrożenia, z tego powodu. Owszem - zawsze są zagrożenia i nie ma twierdzy, której zdobyć nie można.. lecz w tym wypadku - obawy niepotrzebne.

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Pytania o chmody na forum
Wiadomość wysłana przez: tomeh 28.04.2009 15:53:00
Właśnie ani ftp ani subdomen nic nie robiłem. Hosting tez ma domyślnie 755 i 644 a ta skórka jaką używam nagle takie ustawienia miała. Wszystko już pozmieniałem na odpowiednie ręcznie. Narazie jestem w trakcie poznawania smf forum i ciągle ana dystans jestem z skryptem bo nie rozumiem jeszcze wszystkich jego procesów. Dzięki za odpowiedź.


Tytuł: Odp: Pytania o chmody na forum
Wiadomość wysłana przez: roco 28.04.2009 16:00:11
spoko ;)

Tylko nie bardzo chce mi się wierzyc że cos się zrobiło samo i nagle.. może w tej skórce już były takie ustawienia?
To bardzo dobrze, że chcesz poznać lepiej skrypt smf i olie chesz przy tym skrypcie pozostać, to naprawdę warto!

Pozdrawiam :)
roco