Strony: [1] 2   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Steam Profile Ajax Mod for SMF - Support  [Przeczytany 24435 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [09.01.2010 02:45:25] Steam Profile Ajax Mod for SMF - Support
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1596#msg1596  
Witam!

Napisałem w końcu działającego moda pod wersję SMF 1.1.11 i SMF 2.0 RC 2.
Przetestowałem wszystko, nawet zainstalowałem świeżą 2.0 i wygląda na to, że nigdzie nie popełniłem błędu.
Modyfikację zamieściłem na oficjalnej stronie SimpleMachines.org, jednak czeka ona na zaakceptowanie.
Jeśli zostanie zaakceptowana będzie pod numerkiem 2373.

Mimo, że popełniłem potworną ilość modyfikacji, to w sumie żadnej oficjalnej.., może czas na zmiany?

To screeny z testów:

SMF 1.1.11










SMF 2.0 RC 2











Jak widać to możliwe.. Fotki pochodzą z testów moda, tuż po zainstalowaniu.

Wkleję teraz to co jest w pliku readme.txt z paczki moda:

= = = = == = = = = = ==  = = = = = = = = = = = = = = = = =

Version: 1.0 Date: January 7, 2o1o
Compatibility: 1.1.x and 2.0

Steam Profile - Ajax Indicator Mod - 1.0
by Roco - priv Polish SMF-Help! Board

Link to Mod | Support Topic | Demo and My Own Suport


SteamProfile
About

SteamProfile is an Ajax-based Java-Script widget to embed the profile status of a Steam Community member into a HTML webpage.
( ..and now with my mod, into SMF Boards to..)

It uses the Steam Community XML API to read the raw data and jQuery for the transformation into HTML elements.

PHP is used as well for a server-side XML proxy to ensure fast and stable XML delivery.
See example.html for examples and instructions for proper embedding into your website, (ins steamprofile folder).

Examples:



With slider menu opened:





Steam Profile Mod for SMF will:

Integrate Steam profile script, into SMF Board

  • Adds Steam Profile field to the "Forum Profile Information" page, (in SMF 2.0 "Profil Forum").
  • Adds Steam Profile image-indicator and link to the "View Profile (sumary view)" page showing the status of that user.
  • Adds Steam Profile image,(baner)-indicator to user details in forum posts that links to their Steam Community page.

The following files get edited, so if you use a custom theme that changes any of these files, you will need to manually update them yourself.
This Mod change files:

In SMF 1.1.11 -

Themes/default/

  • Profile.template.php
  • Display.template.php


In SMF 2.0 -

Sources/
  • Profile-Modify.php

Themes/default/ (the Curve Theme)
  • Profile.template.php
  • Display.template.php

The mod will update only the default templates, for another please read install[1 or 2].xml - is easy for integration with different styles as well.

= = = = = = = = = = = = = = =

From the Autor of the script.:

SteamProfile
SteamProfile Overview

Installation and Usage

The directory cache is used for caching, therefore it must be read- and writable for the web server process.
..so.. folder "cache" in cataloge "steamprofile" (here --> YourForum/steamprofile/cache), must stetting CHMOD into 777 (or 077  - is the same)

You can change configurations for the XML proxy in xmlproxy.php. For client configuration and template editing, open steamprofile.xml.
See example.html for examples and instructions for proper embedding into your website, (ins steamprofile folder).


Requirements


Server Requirements

  • Any PHP-compliant webserver (tested with Apache/2.2.11)
  • PHP 5.0.0 or higher, 5.2.x recommended (tested with PHP/5.2.6-3ubuntu4.2)


Required PHP extensions

  • SteamProfile Ajax
    • cURL (libcurl 7.x)


  • SteamProfile Image
    • cURL (libcurl 7.x)
    • GD2 (libgd 2.0.x)


Client Requirements

  • Any modern browser with enabled JavaScript


Browser Compatibility

  • no problems:
    • Firefox 3.7
    • Opera 10.10
    • Internet Explorer 8
    • Safari 4.0
    • Chrome 3.0


  • minor problems:
    • Internet Explorer 7 & Internet Explorer 8 in compatibility mode:
      • - "Loading..." is not displayed
      • - icons are not showing up


  • major problems:
    • Internet Explorer 6:
      • - unable to display transparent 32-bit PNG images
      • - slider menu unusable
      • - flawed layout
      • - annoys web developer
      • - causes cancer
      • - eats small babies


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =


Changelog
1.0 - 07th January 2010
-  Initial Release

Best Regards
Roco

= = = = = = = = = = =

Pewnie nawaliłem błędów językowych.. no cóż z pisanego angielskiego nie jestem zbyt mocny..

Nie wiem tylko ale chyba się wstrzymam z dawaniem załącznika, dokąd nie zapadnie oficjalna decyzja.. Oczywiście Beta-testerzy mile widziani
Zainteresowane osoby dostaną wcześniej tego moda.

Liczę na wasze uwagi, opinie czy choćby "wymianę myśli"..


Pozdrawiam
r.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.12.2019 23:26:16
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1598#msg1598 Post #1 
paczki nie ma ani na smf.org ani tu ??
roco możesz to upublicznić Co?



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane

Władczy, choleryczny, wybuchowy, radykalny we wszystkim, z
rozpustnym wyobrażeniem upodobań które nigdy nie były widziane,
ateistyczny pod względem fanatyzmu, tutaj masz mnie w pigułce
i zabij mnie znowu albo weź mnie takim jaki jestem,
bo Ja się nie zmienię.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1599#msg1599 Post #2 
Elo Cieplutki

Paczka czeka na akceptacje, zawsze tak jest i zależy od tego, czy to ktoś zauważy czy nie..
Ale pod koniec posta napisałem, że dokąd nie wyjdzie oficjalnie, to nie daje jako public, natomiast beta-testerzy mile widziani..

Oczywiście, że to upublicznie.., zmieniłem koncepcję, uprościłem, przetestowałem na v1 i na v2 i wszędzie jest bez błędu..

Cieplutki, zaraz wyślę Ci pm'kę z paczką, ok? Nikomu nie bronię dostępu, tylko chcę poczekać na oficjalne otwarcie, okay?

Mam nadzieję, że przetestujesz i rzekniesz słówko, czy jest wporzo..?

Pozdrówka
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
16.09.2013 22:20:19
 Poland
Poland
 
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1673#msg1673 Post #3 
Mod działa bardzo dobrze, jak na razie nie miałem z nim żadnych problemów



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1682#msg1682 Post #4 
Ale czy zastosowałeś go jako modyfikację z instalki, czy ręcznej integracji? Oba sposoby są ok!
Jednak jutro mija 2 tydzień a modyfikacja nie została jeszcze zaakceptowana na oficjalnej stronie...
Nikogo tam nie mogę popędzać inaczej wyląduję na koniec kolejki. hehe

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
16.09.2013 22:20:19
 Poland
Poland
 
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1685#msg1685 Post #5 
Zainstalowałem z instalki i wprowadziłem moje poprawki, ponieważ tekst na modyfikacji w widoku postów był strasznie rozstrzelony.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1686#msg1686 Post #6 
Witam

Jak mogę to rozumieć? Przybliżysz mi kwestię roztsrzelonego textu na tle postów?

Chodzi Ci o modyfikację w postach, o jej wyświetlanie w postach?  (patrz na screeny wyżej)

To ciekawe.. ten banerek ma w stylach atrybut float:right; więc powinień wylądować po prawej zaraz na początku postu, a text powinien go "oblewać" jak na screenach.. hmm może to chodzi o inna wersję smf? nie sprawdzałem jak to wygląda np. pod SMF 2.0 RC 1.2, a pewnie o tą chodzi..
Tam może być inna konstrukcja i modyfikacja mogła wylądowac pomiędzy divami..

Ale napisz ze słowo więcej bo to ciekawe. Ja zainstalowałem na wersjach 1.1.11 i 2.0 RC 2 i wszedzie było dokładnie tak jak być powinno.

Dzięki za info, ale przydały by się informacje dodatkowe np. wersja i jakie były objawy, chętnie obejrzałbym ten kawałek kodu, gdzie wylądowała modyfikacja.


Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
16.09.2013 22:20:19
 Poland
Poland
 
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1709#msg1709 Post #7 
Tak to co napisałeś jest prawdą, ale teraz porównaj ten obrazek niżej  z testową modyfikacją na twoim forum


Jak widać na modyfikacji odstęp między informacjami jest bardzo duży. Jeżeli ktoś jest w grze dochodzi 3 linijka  z dołączeniem do gry. Przez te odstępy jest ona (ta linijka) bardzo słabo widoczna.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1710#msg1710 Post #8 
A ok, teraz rozumiem, chodzi o sam banerek a nie o jego miejsce itp.., ale ja to poprawiłem, to problem związany z IE bo wszędzie indziej jest ok To co na tej focie, to było przed poprawieniem i sprawdziłem później pod IE i było ok.

Tylko to musi być steam z mojej paczki instalacyjnej, a nie z code.google.com to był problem w stylach, tam są dwa i w obu poprawiłem, porównaj pliki styli z oryginalnej paczki i z mojej. jak będzie jeszcze nie tak, to muszę zobaczyć Twojego screena, i teraz mam gdzie potestować więc poprawię mocniej.

To wszystko masz w stylach w folderze steamprofile/themes/tu nazwa stylu

Napisz, czy ten problem jest dalej widziany, na stylach z mojej instalki, (ew. podmień pliki samych styli), bo w końcu nie wiem, czy tak było czy tak jest teraza po zainstalowaniu moda? Tj. czy dalej problem występuje?


Dzięki za uwagi - są bardzo potrzebne!
Roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
04.03.2010 23:37:26
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1818#msg1818 Post #9 
Gdzie to mogę znaleźć? Chciałbym ten pakiet na swoje forum, ale widzę ze na SMF jeszcze go nie akceptowali. Mógłbym prosić paczkę na PW?



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane

Technik
*****
Offline
25.12.2013 19:54:28
 Poland Mężczyzna
Poland
 
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1832#msg1832 Post #10 
Polm wyslalem ci instalke przez pw



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.msg1857#msg1857 Post #11 
Okay super Draco,
- bo ja nie mam dostępu do swoich plików może jeszcze ze dwa dni.. mam przesiadkę z kopma na kompa..

Cześć Polm

Oczywiście nie ma problemu, ale do Ciebie i do wszystkich, ta modyfikacja zadziała na pewno na wersji SMF 1.1.11 i SMF 2.0 RC 1.2 a np. na beta 4 niekoniecznie.. to drobne niuanse i nie ma problemu żeby zadziałało, ale trzeba wtedy napisać o jaką wersję skryptu chodzi..

Każdy może otrzymać tę modyfikację, hmm powiedzmy do testów, prosze o zrozumienie, od początku roku, no prawie.. ta modyfikacja czeka na zaakceptowanie, aktualnie złe rzeczy się tam dzieją są przepychanki i przyszłość SMF jest mocno zagrożona, przez chciwość pewnej pani, która postanowiła sobie zarobić kosztem całej społeczności SMF, która tworzy SMF. i o ile nie ma niczego złego w zarabianiu pieniędzy, to złe jest traktowanie tego wszystkiego co współtworzyło parę tys ludzi for free dla innych, jako swoją komercyjną własność, przez jedną osobę, jakby to ona sama wszystkiego dokonała sama itd..

Napisałem oficjalnie 2 modyfikacje, i obie czekają na zaakceptowanie, a ja będąc Człowiekiem Honoru, nie chcę tego upubliczniać dokąd nie nastąpi to na oficjalnej stronie. Oczywiście poczekam może do końca tygodnia i zapytam what's going on z moimi modami.
Do tego czasu, owszem każdy kto chce przetestować może otrzymać te modyfikacje, należy się zarejestrować i o to poprosić. W zamian oczekuję informacji, o tym jak działa modyfikacja i czy były jakieś problemy z zainstalowaniem okay? Tak, więc jest możliwość ale do testów. Jeśli jednak będą ludzie dostawać te modyfikacje i nie będą pisać później o tym, tj. jak poszła instalka i czy wsio ok, to zamknę tę możliwość i trzeba będzie poczekać do oficjalnego wydania, okay?

Draco, to moja propozycja, wiesz sam jacy są ludzie, ale oczywiście dobrze zrobiłeś, ponieważ sam mam przeprowadzkę i nie wiem gdzie te pliki, tj. wiem, ale nie działa mi externalny dysk, wina obarczam soft od vmware, ale jeszcze muszę to posprawdzać. Uczulam Cię tylko. Zależy mi na opiniach ludzi, bo może nie wsio ok, może gryzie się z innymi modyfikacjami? To wszystko są bardzo potrzebne informacje dla całej naszej społeczności. Ale to chyba jasne, nie?

Polm, na zdrowie i mam nadzieję, że coś napiszesz, btw, rozgość się, jakbyś miał z czymś problemy, np. ze skryptem SMF, to pytaj.

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Strony: [1] 2   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 7 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS AJAX CHAT keypeer 4 5707 Ostatnia wiadomość 03.03.2009 23:10:19
Autor roco
veryhot_post RSS SteamProfile AJAX « 1 2 ... 6 7 » bartosh 76 49163 Ostatnia wiadomość 10.11.2010 02:59:28
Autor roco
veryhot_post RSS Google Translator Flags Mod for SMF - Support « 1 2 3 » roco 34 29292 Ostatnia wiadomość 30.06.2011 12:01:55
Autor applelakshan
normal_post RSS Ajax chat nie loguje Sandra 5 7917 Ostatnia wiadomość 10.08.2010 20:26:48
Autor Sandra
normal_post RSS Ajax Chat Problem Cirmius 0 2040 Ostatnia wiadomość 14.09.2010 11:37:47
Autor Cirmius
normal_post RSS tylko dla zalogowanych Profile Fields and Icons Mod tomeh 4 3613 Ostatnia wiadomość 11.11.2010 01:13:32
Autor roco
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.0]Steam Profile Ajax Mod for SMF - Support[/url]
In a site/blog
[xHTML]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=645.0" target="_blank">Steam Profile Ajax Mod for SMF - Support</a>
Geo Visitors Map