Strony: 1 ... 5 6 [7]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: SteamProfile AJAX  [Przeczytany 49156 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [09.05.2010 05:18:40] Odp: SteamProfile AJAX
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.msg2562#msg2562 Post #72 
Elo Cieplutki

Uwaga INFO do wszystkich, którzy to czytają!
Bardzo sorry sorry, ale utknąłem z poważnym projektem na południu Niemiec. Już po sprawie, ale muszę jeszcze wrócić do kraju, to około 30 godzin spokojnej jazdy.
Dlatego dokąd nie powrócę, nie mogę odpisać na PM'ki ani na posty, tu robię wyjątek.


Cieplutki, napisałeś to nie jasno. Chodzi o to, że mod się zainstalował, tylko zamiast indykatora ze Steama pokazuje "Invalid community data" ? i czerwony X ?
Jeśli tak to wygląda na problem z zapisywalnym folderem "cache" w katalogu steamprofile.

Normalnie powinno być ustawione: CHMOD 777, ale czasem to nie działa, a działa CHMOD 755 - zależy od ustawień php na hostingu.
Tak w ogóle to sam mod ma poważne wymagania zobacz:

Requirements


Server Requirements

  • Any PHP-compliant webserver (tested with Apache/2.2.11)
  • PHP 5.0.0 or higher, 5.2.x recommended (tested with PHP/5.2.6-3ubuntu4.2)


Required PHP extensions

  • SteamProfile Ajax
    • cURL (libcurl 7.x)


  • SteamProfile Image
    • cURL (libcurl 7.x)
    • GD2 (libgd 2.0.x)

Dlatego ważne informacje to np. w PA >> po lewej masz "O SMF..." i tam są podane dane serwera itd to ważne.
Czasem jesteś na hostingu, gdzie jest php4 i php5 ale defaultowo jest ustawione na php4 dlatego wrzuciłem do katalogu steamprofile plik .htaccess i jeśli jest php4 to należy odkomentować pierwszą linię, po prostu usunąć "kratkę" -> #

Można wrzucić plik info.php do katalogu steamprofile i wpisać adres w przeglądarce, wtedy dostaniemy pełne info o wersji php na hostingu i jakie moduły są włączone itd..

Zawartość pliku: info.php:

PHP Code: [select]
<?php
phpinfo
();
?>


Ale zobacz tę fotkę:



To adres forki:
Code: [select]
[img]http://poligon.ricoroco.com/fora/foto/uploads/1622e9243a.jpg[/img]


Tu pokazuję jak mam u siebie tj. jakie mam chmody na folderze "cache" ale widać również że jest tam plik: "example.html" i jeśli chcemy sprawdzić czy wszystko w porządku i mod działa to w pasku adresu wpisujemy adres naszego forum/steamprofile/example.html i dostajemy testową stronkę.

Ostatnio uaktualniłem biblioteki + jqery do wersji 1.4, ale ta się gryzie z niektórymi modami. Paczkę wrzucę po powrocie, okay?

Ale zobacz jak to wygląda u mnie:

to wersja z poprzednim jqery:
http://poligon.ricoroco.com/fora/steamprofile/example.html

a to wersja już z nowymi bibliotekami i jquery1.4:
http://poligon.ricoroco.com/fora/steamprofile/example2.html


Samo sprawdzenie powinien zrobić każdy zaraz po zainstalowaniu, czyli wpisać w przeglądarce analogicznie jak u mnie, żeby połączyć się z plikiem "example.html"
Jeśli coś nie działa to będzie widać od razu. W katalogu "cache" odkładają się informacje i wpisanych danych, więc należy również tam zajrzeć żeby zobaczyć, oczywiście najpierw wyświetlamy w przeglądarce plik z katalogu "steamprofile" -> example.html i zaglądamy do folderu "cache", żeby sprawdzić czy pojawiły się dane.
Ważne jest, żeby ustalić, jaka wersja php "panuje" w katalogu steam'a czyli wrzucamy tam plik info.php i sprawdzamy przeglądarką.

Mogą być poblokowane moduły php w ustawieniach.. Oczywiście można trzymać ten katalog w zupełnie innym miejscy i odnosić się linkami absolutnymi..

Widziałem na smf.org ktos dał zabawne rozwiązanie, tj. usunął plik z katalogu "seamprofile" -> .htaccess ale kto wie, może być i tak, że nie działa mod_rewrite a tam jest linijka usprawniająca działanie statusu profili ze steama.. Można zakomentować na próbę wszystko tj. "kratkami" -> # jako pierwszy znak w każdej z linii kodu który tam występuje.

Mam nadzieję, że update bibliotek również pomoże co poniektórym nieszczęśnikom.. ale to jak wrócę czyli około 30 - 36 godzin, sorka, ale nie mam tego przy sobie, a via VPN z moim komem mogłem się połączyć tylko z firmy, dla której wykonywałem projekt. Może po drodze, wiesz mam dwie miejscówki gdzie się zatrzymuję po godzince i jest tam publiczny AP, ale raczej optowałbym za "po porocie" spoko?

Zresztą i tak mam zamiar poprosic ludzi o uaktualnienie kilku plików i opinie zanim dokonam update na smf.org.

Ok. muszę choć na chwilę do wyra inaczej będę jechał nie trzeźwy hehe

Na smf.org w topiku od tego moda też muszę skrobnąć ale juą po powrocie..

Pozdrawiam
roco 




Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.12.2019 23:26:16
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [09.05.2010 21:11:02] Odp: SteamProfile AJAX
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.msg2563#msg2563 Post #73 
W załączniku 2 rzeczy info.php oraz to czego nie widzę a powinno być do wyboru Co?
Nie mogę wybrać opcji jaka ma być wyświetlana w postach związana z wyglądem profilu steam'a



Attention! Testing modifications - Steam Profile

: : Attachment : :
Attachment info_php.txt   -› 16.88 KB - pobrany 489 razy

Attachment: steam.png

Attachment steam.png   -› 10.1 KB, 949x223 - wyświetlony 723 razy

IP IP Zapisane

Władczy, choleryczny, wybuchowy, radykalny we wszystkim, z
rozpustnym wyobrażeniem upodobań które nigdy nie były widziane,
ateistyczny pod względem fanatyzmu, tutaj masz mnie w pigułce
i zabij mnie znowu albo weź mnie takim jaki jestem,
bo Ja się nie zmienię.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [10.05.2010 10:55:31] Odp: SteamProfile AJAX
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.msg2564#msg2564 Post #74 
Okay, zatrzymałem się na kawkę z rogalem.. (cruossant), ale mam neta, a na poprzednim postoju było cienko..

ok do rzeczy..

Cieplutki, chcesz ode mnie konkretnych odpowiedzi, a nawet tutoriali, jednak mimo, że wiesz jakie to ważne, - skąpisz informacji i dopiero w kolejnych postach się wyjaśnia, co oczywiście zabiera mi drogocenny dla mnie czas.. zobacz nawet nie odpisuje na PM'ki, maile czy posty, a tak po prawdzie to posiadam czynnych kilkanaście for i tam też mnie nie ma, łapiesz?

Ja od Ciebie również oczekuję, zresztą od każdego.. rzetelnych informacji, działa to w dwie strony i kiedy komunikacja jest prawidłowa, to można szybko uzyskać potrzebne info czy pomoc, ok?

..to bottom line

Nie mam dostępu do swojego kompa, tj. nie zaryzykuję połączenia, ale akurat mam u klienta SMF 2.0 RC3 i są tam zamontowane tylko dwie modyfikacje, translator i teraz zainstalowałem SteamProfile.

Ale po kolei

Z pliku info wynika, że są spełnione warunki i mod powinien spoko zadziałać, może nie działać, jeśli jest np. mod_rewrite i w nim za wiele nawrzucane z powodów bezpieczeństwa, co jest możliwe i zależy też od hostingu. Jednak jeśli nie ma żadnego moda typu PrettyURL to powinno hulać.

Dalej nie wiem czy to była normalna instalka, jak również nie napisałeś, co akurat było ważne, jak przebiegł test tj wywołanie, czy też połączenie się z plikiem ./steamprofile/example.html to trzeba zrobić porzede wszystkim, żeby ustalić, czy na danym serverze SteamProfile Mod działa, czy nie! -> sprawdź to!

Jeśli mod działa to przejdźmy dalej, czyli do drugiej części Twojego pytania.

Załączam fotkę z RC3 ale pokazanym kawałkiem wyżej...
O co kaman? otóz to miejsce, które zaznaczyłeś na swojej fotce, jest przeznaczone dla indykatora ze steama, i tu Uwaga! --> o ile wpiszesz jakieś dane do pola które znajduje się troszkę powyżej, nad polem typu textarea od siga i nad polem do wpisywania własnego tytułu. - masz pole od Steama tam gdzie wpisujesz swoje dane, ale podałem tam przykłady i można do testu użyć któregoś z nich..

Quote: [select]
Steam Profil:
Steam Profile ID lub: Steam Community Number, lub: Alias Profilu
Np.: 76561197965018417 lub np.: STEAM_0:0:148902 lub np.: robinwalker


Ostatnia linijka z quote to tłustym drukiem.. --> wpisujesz do pola obok cokolwiek z tych trzech pozycji zapisujesz i w tym miejscu, które pokazałeś na swojej fotce zobaczysz indykator ze steama, easy

Indykator czyli "kontrolka statusu ze steama" jest w tym miejscu co jest, dlatego, że programiści z SMF póki co i IMHO moich próśb nie wytworzyli miejsca, tak jak np. w wersji 1.1.11
- po prostu nie było gdzie wrzucić, a służy to jedynie sprawdzeniu czy wpisałeś w swoim profilu forum właściwe dane ze Steam community, jeśli dane poprawne to wyświetli się prawidłowy status.
Było to dla mnie oczywiste! Ale widzi tę kontrolkę każdy tylko w swoim profilu i Admin, który może zobaczyć wszystkie profile. To tylko "sprawdzajka"

Pole do wpisania danych ze Steama dałem pod polem komunikatora z Yahoo czyli pod YIM
W SMF 2.0 RC3 musiałem to dodać do tablicy w katalogu/pliku: ./Sources/Profile-Modify.php zaraz za tablicą od YIM'a i razem powinno to wyglądać tak:

Linia gdzie powinien zaczynać się wpis od Steama ~771 ale podam kapkę wyżej z tablicą od YIM'a, żeby się lepiej zorientować:

GeSHi -› Code: [select]
        'yim' => array(
            'type' => 'text',
            'label' => $txt['yim'],
            'subtext' => $txt['your_yim'],
            'size' => 24,
            'input_attr' => array('maxlength="32"'),
            'permission' => 'profile_extra',
        ),
        'default_options[steamprofile]' => array(//Steam Profile by Roco
            'type' => 'text',
            'label' => $txt['steamprofile']. ':',
            'subtext' => 'Steam Profile <b>ID</b> '. $txt['steamprofile_user_ID'],
            'size' => 24,
            'value' => @$context['member']['options']['steamprofile'],
            'input_attr' => array('maxlength="32" title="', $txt['steamprofile_input_title'], '"'),
            'permission' => 'profile_extra',
        ),
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.051s | speed:11.80 KB/s



Trzeba sprawdzić czy dokonały się wpisy.., wiesz forum mogło mieć źle poustawiane chmody i się mogła część nie wpisać i jest to możliwe! Dlatego sprawdź.

Mod modyfikuje po za ./Sources/Profile-Modify.php również w stylu default plik: ./Theme/default/Profile.template.php
Załączam oba pliki spakowane hierarchicznie tak jak występują w katalogach na forum SMF 2.0RC3 okay?

Porównaj obrazki, czyli Twój z Twojego załącznika i mój z mojego, oraz porównaj pliki czy jest podobnie, lub na chwilę je podmień, chyba, że nie ma innych modyfikacji, które mieszają w tych plikach to wtedy normalnie podmień i cześć.


Cieplutki, sorry nie mam więcej czasu.. i dalej mam kilkaset KM do domciu.. owszem mam jeszcze jedno miejsce na którym się zatrzymam i całkiem możliwe, że będzie net, jeśli tak to tu zajrzę, ale teraz kończę..
Komu w drogę temu rower..

Sprawdź wszystko, ale zacznij od pliku example.html - ta informacja jest ważna przede wszystkim dla mnie jeśli mam dalej pomóc z tym modem, oko?
No i zwróć uwagę na ilość i treść tego co mi podajesz jako info wyjściowe, ponieważ niepotrzebnie się to tak rozwleka. Na konkret => konkret, na blabla => gdybanko.

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

: : Attachment : :
Attachment: ustawprofil.jpg

Attachment ustawprofil.jpg   -› 206.79 KB, 854x671 - wyświetlony 771 razy

Attachment SMF2RC3.zip   -› 48.41 KB - pobrany 337 razy

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
25.10.2010 22:35:17
 Poland
Poland
 
DATA: [25.10.2010 21:49:53] Odp: SteamProfile AJAX
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.msg3400#msg3400 Post #75 
Gubie się w milionach postów tym temacie.
Móbyłbym Cię prosić o zebranie całej instalacji w kupe?
Czytając te posty to co raz wprowadzane były poprawki. Pogubiłem się co jest isotne przy istalacji, a co jest rozwiazaniem dodatkowych problemów.


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [10.11.2010 02:59:28] Odp: SteamProfile AJAX
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.msg3418#msg3418 Post #76 
Witam!

A co z gotowcem? Steam Profile Ajax Mod for SMF - Support

Po za tym mod jest wydany oficjalnie i można śmiało zainstalować, owszem planuję odświeżyć pliki, ale to w niczym nie przeszkadza,
tj. samym wpisom, bo te nie ulegają zmianom, przynajmniej na razie.

Napisz co Cię gryzie z tym Steamem, chętnie pomogę, luzik 

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 3 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS AJAX CHAT keypeer 4 5706 Ostatnia wiadomość 03.03.2009 23:10:19
Autor roco
veryhot_post RSS Steam Profile Ajax Mod for SMF - Support « 1 2 » roco 20 24427 Ostatnia wiadomość 14.09.2010 11:54:12
Autor Cirmius
normal_post RSS Ajax chat nie loguje Sandra 5 7915 Ostatnia wiadomość 10.08.2010 20:26:48
Autor Sandra
normal_post RSS Ajax Chat Problem Cirmius 0 2040 Ostatnia wiadomość 14.09.2010 11:37:47
Autor Cirmius
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
Code: [select]  -› [ Topic: SteamProfile AJAX ]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.0]SteamProfile AJAX[/url]
In a site/blog
[xHTML]
Code: [select]  -› [ Topic: SteamProfile AJAX ]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=633.0" target="_blank">SteamProfile AJAX</a>
Geo Visitors Map