Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: SMF 2.0 Beta 4 - już jest na Poligonie!  [Przeczytany 1872 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
Topic Starter
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [27.10.2008 09:40:48] SMF 2.0 Beta 4 - już jest na Poligonie!
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=24.msg128#msg128  
Witam, cześć i czołem.. hehe

Trochę czasu mi brak i juz dawno powinienem przerzucić pliki z localhostu na serwer w necie.. no nic, ważne, że to w końcu zrobiłem..

Tu obok testowalni SMF 1.xx była SMF 2.0 beta 3 i właśnie ją uaktualniłem do ostatniej wersji, można zobaczyć tu: SMF 2.0 Beta 4

Są spore różnice pomiędzy wersjami: beta 3.1 i beta 4, sądzę, że należy spodziewać się kolejnych poważnych zmian, ponieważ sam wykryłem parę niedoróbek..

Z poważniejszych zmian, (pomijam tu zmiany w bezpieczeństwie i głównym silniku forum), to zamieniono główne składniki styli, czyli takie pliki jak np. Display.template.php i parę innych, ale najważniejszych..,  tj. zamieniono klasyczne tabelki, ..na listy i divy..

Ja, choć jestem zwolennikiem div'ów, to nigdy nie byłem przeciwnikiem tabelek.. Niestety wprawia to w spore zakłopotanie twórców styli i mówię wam; przejrzałem ze 20 skórek do wersji 2.0 i tylko kilka było w stanie sprostać nowym wymogom..

Dostosowanie layoutu, np. pod smf.pl, czy innej strony... w nowej wersji, (2.0!), jest niełatwe i potrzeba zmodyfikować różne pliki, (co najmniej 4 poza index-em..).
Z wersją beta 3.1 było inaczej i prościej.., miałem już lay pod smf.pl właśnie na tej betce od marca.., co prawda nie poświęciłem na rozgryzanie betki 4 więcej niż parę dni, (brak czasu), to widzę, że zmian sporo, choć są dla zwykłych userów w ogóle niewidzialne..

To kolejny przykład, żeby zastanowić się nad uruchamianiem poważnego Forum, na skrypcie betki.. Większość modyfikacji przestaje działać w przypadku upgrade.. Ja wykonałem obie wersje instalki, czyli upgrade i czystą.. i polecam instalację czystą! Nawet nowa konstrukcja bazy, może sprawiać problemy..

No nic, zapraszam do oglądania i komentarzy.. Na dole forum, (tej betki 4) jest selektor do skórek i można sobie wybrać skórkę, jest ich kilka..

Poza stroną główną opartą o ssi, dokleiłem tam sposobem Mistrzunia @Bloc'a kolejne warstwy, a może być ich nieskończenie dużo.. Tu też można to zobaczyć, klikając na linki, pod szukajką: "NEWS" i "CUSTOM". Otwiera się tym samym, drzwi do multum możliwości, prezentacji treści itp..

Mam nadzieję, że macie jakieś komentarze?

Pozdrawiam
roco

PS. Ta betka, ma dopiero obrobione pliki główne, i jest w fazie testów, więc czasami może coś się dziać hehe więc proszę o cierpliwość..
Właśnie modeluje resztę plików.. w miarę możliwości czasowych..



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 41 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS SMF 2.0 Beta 4 szumwarek 3 3394 Ostatnia wiadomość 07.12.2008 19:54:14
Autor roco
normal_post RSS Udana Instalka SMF 2.0 Beta 4
BoardBoard: HydePark
roco 0 1896 Ostatnia wiadomość 01.11.2008 05:15:04
Autor roco
normal_post RSS Reklama Google na forum SMF 2.0 Beta 4 independes 5 5626 Ostatnia wiadomość 23.02.2009 23:02:51
Autor roco
normal_post RSS To jest Polak mieszkający tylko za granicą tomeh 0 2163 Ostatnia wiadomość 21.03.2009 12:14:55
Autor tomeh
normal_post RSS blog zCommunity 0 8 1 beta cieplutki 10 7193 Ostatnia wiadomość 25.01.2010 17:21:21
Autor roco
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=24.0]SMF 2.0 Beta 4 - już jest na Poligonie![/url]
In a site/blog
[xHTML]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=24.0" target="_blank">SMF 2.0 Beta 4 - już jest na Poligonie!</a>
Geo Visitors Map