Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Wp-postrating Proszę o pomoc z drobiazgiem  [Przeczytany 6287 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
DATA: [20.08.2010 16:49:51] Wp-postrating Proszę o pomoc z drobiazgiem
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3306#msg3306  
Cześć, nie  mam już od dawna problemów na szczęście z SMF teraz w WP, ale może to być drobiazg.

Potrzebuję znaleźć miejsce w kodzie dodatku przez które jest wyświetlane dymki po najeździe kursorem na gwiazdki ocen z podpisami ile osób głosowało. Chcę się tego pozbyć

Pomoże mi ktoś w tym? Pewnie jest to banał dla ludzi co znają trochę php lub css ale sam jakoś nie mogę tego namierzyć. Dzięki za pomoc -

ps. tam jest tylko Kika krótkich plików w modzie.

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-postratings/


IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3307#msg3307 Post #1 
Linia 1007 w wp-postrating.php i wszystko działa. Znalezione metodą prób i błędów.


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3308#msg3308 Post #2 
Cześć Tomeh

Sorka nie mogłem być wcześniej, nawet wyłączyłem hmm na chwile tylko.., pisanie dla gości..

Chyba dodam sub-dział "Wordpress", co myślisz?

Z jednej strony cieszę się, że Ci się udało i sobie poradziłeś. Z drugiej strony, chciałbym Ci to odradzić.
Sam mam kilka stronek postawionych na WP i kilka blogów w tym większość na WP. Pomagam również przyjaciołom z ich blogami,
ale nie mam aż tak dogłębnej wiedzy jak przy SMF.. Znam wtyczki Lesmonda i te również. Gościu ma klasę i jego wtyczki, to majstersztyk w kodzie.

Działanie tej wtyczki można porównać do klasycznej prostej ankiety.. - np. klikasz w pole typu "radiobutton" i button głosowania "Vote"
Kiedy to zrobisz, dostajesz najczęściej albo stronę wyników, albo lokalnie w miejscu ankiety pokazują się staty z głosowania.

Podobnie działa wtyczka "WP-Postrating", zresztą najlepsza w swoim rodzaju, ajaxowa z wieloma możliwościami. Np. można dodać nie tylko do postów, ale również do stron, kategorii, czy komentarzy. (popatrz w plik Readme.html).
Normalnie jest tak, że kiedy najeżdżasz na gwiazdkę to masz "dymek" 1 gwiazdka, 2.., 3.. itd, ale kiedy odwiedzający zagłosuje, czy też inaczej, (choć to jest to samo), - "oceni" danego posta, dając mu odpowiednią ilość gwiazdek, (od 1 do 5 - defaultowo), to już więcej razy nie może tego zrobić, ale po najechaniu kursorem dostaje w "dymku" wyniki.. Widzi ile osób zagłosowało i jak w skali ogólnej inaczej - jest to wyliczenie procentowe.
- i chcesz pozbawić tych ludzi, (tych co głosują/oceniają), - wyników? hmm nie rób tego.. to taki mały obciaszek.., to tak jakbyś poszedł z kobietą do teatru, a po seansie wyszlibyście i zaczął padać deszcz, a Ty wyjąłbyś parasol, owszem sprawny i chroniłby przed deszczem, ale wcześniej obciąłbyś "bukfelem", (piłka ręczna do metalu), rękojeść, tegoż parasola, a to dlatego, że lepiej mieścił Ci się w aucie z tyłu na podszybiu....... ha ha
Mam nadzieję, że rozumiesz, albo zrozumiesz co chcę powiedzieć..

To celowo jest tak zrobione i uważam że z klasą, dopiero widzisz po głosowaniu na post, jakie są wyniki, i tu masz od razy wypisane "z boku" i w "dymku", i jakbym ja miał coś zmieniać, to raczej wyciąłbym to co napisane "z boku", a zostawił w "dymku".., no ale to Twój blog, a ja niestety jak zwykle nazywam "rzeczy po imieniu", więc, bez urazy Tomeh! i mam nadzieję, że uda Ci się wyciągnąć prawidłowe wnioski, a moje uwagi okażą się dla Ciebie cenne...


Linia 1007 to ten kawałek:

GeSHi -› Code: [select]
        $post_ratings_alt_text = sprintf(_n('%s vote', '%s votes', $post_ratings_users, 'wp-postratings'), number_format_i18n($post_ratings_users)).__(',', 'wp-postratings').' '.__('average', 'wp-postratings').': '.number_format_i18n($post_ratings_average, 2).' '.__('out of', 'wp-postratings').' '.number_format_i18n($ratings_max);
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.060s | speed:5.30 KB/s



Który kawałkiem tego "kawałka" kodu:

GeSHi -› Code: [select]
    $post_ratings_text = '<span class="post-ratings-text" id="ratings_'.$post_id.'_text"></span>';
    // Get the image's alt text
    if($ratings_custom && $ratings_max == 2) {
        if($post_ratings_score > 0) {
            $post_ratings_score = '+'.$post_ratings_score;
        }
        $post_ratings_alt_text = sprintf(_n('%s rating', '%s rating', $post_ratings_score, 'wp-postratings'), number_format_i18n($post_ratings_score)).__(',', 'wp-postratings').' '.sprintf(_n('%s vote', '%s votes', $post_ratings_users, 'wp-postratings'), number_format_i18n($post_ratings_users));
    } else {
        $post_ratings_score = number_format_i18n($post_ratings_score);
        $post_ratings_alt_text = sprintf(_n('%s vote', '%s votes', $post_ratings_users, 'wp-postratings'), number_format_i18n($post_ratings_users)).__(',', 'wp-postratings').' '.__('average', 'wp-postratings').': '.number_format_i18n($post_ratings_average, 2).' '.__('out of', 'wp-postratings').' '.number_format_i18n($ratings_max);
    }
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.072s | speed:12.95 KB/s




Tomeh, jestem ostatnio bardzo zapracowany, ale jak masz jakieś pytania, czegoś poszukujesz lub co bądź, w kwestii WP, to pytaj


Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3309#msg3309 Post #3 
Jak by oceny były dla ludzi do głosownia to nigdy bym tego nie usuwał. Ale ocena będzie zawsze tylko jedna serwisu .

Patrzyłem na DG star rating ale to kombajn bez senu do takich zdań

Dział WP pewnie że fajna sprawa - dobrze by reklamować te forum, inna sprawa to szkoda że znowu tylko ciebie zawsze obrzucamy pytaniami praktycznie. Przydało by się więcej ludzi, mało się zna na kodach ale też mało chce pomagać niestety

Ta wtyczka Wp-postrating ma 1 wadę - nie da się ustawić 2 rzędów gwiazdek do głosowania na przykład recenzja i fabuła osobne oceny. Czy jest taka możliwość jakimś sposobem?


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3311#msg3311 Post #4 
Tomku nie przejmuj się tym, są jeszcze gorsi, ledwie byle g*wno wiedzą, ale robią komerchę ze swojej hmm "nie wiadomo jakiej wiedzy"
Ja zabuliłem kupę szmalu, za to co wiem, ale to nie sztuka się tego nauczyć, co ja wiem, sztuką jest coś stworzyć samemu i to dlatego pomagam ludziom, i zawsze chętnie, wierzę, że dzięki temu, coś sami zrobią, że sami podzielą się swoją widzą. Wiesz ponadto ja jestem za ruchem OS i takimi "rzeczami" jak np. "Domena Publiczna"..
I tak to nie jest takie proste.. - masz wszystkie litery jakich Ci potrzeba, napisz książkę, albo masz tyle cegieł ile Ci potrzeba, - zbuduj fajny domek.. itd..
Sama wiedza to nie wszystko, dlatego nikomu jej nie żałuję, tu najważniejsza jest wyobraźnia, zdolności twórcze, każdy ma takie same szanse, na starcie, ale ilu to wykorzysta?
Niektórzy przychodzą tylko po to, żeby ktoś za nich zrobił, bo mają w dupie, żeby samemu coś wymyślać, czy się nauczyć, są inni, którzy zajmują się z gruntu innymi rzeczami i dosłownie nie mają "miejsca" na t nową widzę, - potrzeba im pomocy, a zwyczajnie ich nie stać na webmastera, są i cwaniaczki, które tylko węszą gdzie tu co zajebać komuś, ale na tych s*am.. na leni też hmm nie mam czasu.
Inna rzecz, że naprawdę mam w tym momencie mało czasu i muszę godzić wiele rzeczy naraz. Oczywiście, że przydaliby się qmaci ludzie do współtworzenia tego miejsca, ale większość moich friends, jest albo w podróży, ale ślęczy nad swoimi projektami. Owszem pamiętają o mnie, ale nie ma opcji, żeby mogli się na szybko włączyć, co nie jest wykluczone.. Niedługo będzie spora impra i na stewkę o tym będziemy gadać, i to nie ja poruszam temat tylko moi friends, więc bądźmy dobrej myśli..
</EOT>

Wracając do wtyczki, to wiesz, kwestia dopasowania do konkretnego rozwiązania, to bardzo już indywidualna sprawa.

Zapytam jeszcze raz.. - czytałeś co jest w Readme.html? czy jakoś tak.. Kliknij na ten plik, niech się odpali w defaultowej przeglądarce i wtedy popatrz, jeśli masz problem z angielskim, to użyj translatora. Tam masz pokazane multum możliwości, jak to zwykle u Lesmonda..

Po za tym to są kawałki kodu, który się wkleja do danego stylu do konkretnych plików.. mówiąc skrótem.. Oczywiście, to bez sensu żeby były tego samego rodzaju, bo będzie to samo, tylko zdublowane, ale są inne możliwości, a jest to wyjaśnione w pliku "readme.html"
Zerknij tam i dopiero pogadajmy, oczywiście bez konkretów ciężko będzie, ale to wiesz sam..

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3312#msg3312 Post #5 
Roco znam na wylot ten redme - i cały tamten suport forum do wtyczki - który już padł rok temu i nie dzieje się już tam nic ani nie ma pomocy.

Chodzi o to aby jak wyżej jeden temat miał z 2 oceny jedną do powiedzmy recenzji a drugą do fabuły. Tylko serwis sam ocenia a nie użytkownicy w tym wypadku. No i włąsnie jak to zrobić.. i czy się da

To jest nad czym ślęczę już 2 dni.

heh - a żeby pokazać jaka kreatywność ze mnie to wymyśliłem tylko na zasadzie szablonu że ilość głosowań na artykuł może być oceną recenzji  a ocena normalną oceną tą drugą. Tylko to głupia kombinatoryka jest w nazwach.

Ale jak to zrobić poprawnie aby były 2 niezależne oceny i to jest moje utrapienie już od 2 dni. DG star rating nie che tylko na tej wtyczce to oprzeć.

Da radę jakoś?


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3313#msg3313 Post #6 
Tomeh

Nie bardzo mam czas, na wnikliwą analizę kodu, ale pobieżnie tylko patrząc, widzę że masz co najwyżej możliwość od-komentowania linii, (~377), żeby pojawiły się gwiazdki przy komentach..

Jeśli powielisz wpis, to będzie to samo tylko 2x i tyle. Wtyczka nie przewiduje takiego zastosowania. Nie widzę takiego miejsca w kodzie.. (myśląc skrótem..)

Nie wiem o którym forum pomocy mówiłeś? o tym suporcie na WP? --> http://wordpress.org/tags/wp-postratings?forum_id=10 to faktycznie masz rację.
Ale powinieneś przejrzeć wnikliwie to forum: --> http://forums.lesterchan.net/index.php/board,17.0.html ponieważ masz tutaj 38 stron! topików poświęconych tylko tej wtyczce.

Może czegoś nie rozumiem.. bo jeśli "serwis sam ocenia" to wiesz tam w modzie masz ID konkretnego posta, ale zawsze możesz wykorzystać gwiazdki, które masz od moda i dopisać samemu, przecież i tak leci to via html.. kończysz posta i dodajesz np. 4 gwiazdki, (wrzucasz obok siebie obrazki gwiazdek w html i dopisujesz, że na tyle ocenia to coś, (film?), - serwis, a ludki oceniają już normalnie dając recenzje....
Masz gotową ściągawkę i tylko zmniejszasz lub zwiększasz ilość gwiazdek, możesz dać inne grafiki niż ludkom do normalnej oceny.. hmm zawsze to jakieś rozwiązanie..

Chyba że dalej nie rozumiem.. ale sam wiesz, jestem dość produktywny i jednocześnie kreatywny, im więcej wiem, im bardziej to widzę, tym treściwszą dostajesz odpowiedź..

Odwiedź forum Lesmonda hmm co ja z tym lesmondem.. to jest Lester Chan, Chińczyk.. zamerykanizowany.., odwiedź jego forum, co prawda skończył budę i dostał robotę na full etat i mało się udziela, ale masę ludków tam pisze i to to dość łebskich.

Tomeh, nie wiem na chwilę obecną jak bardziej mogę Ci pomóc?

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3314#msg3314 Post #7 
Roko ja z byle pierdołami też nie startuje. Znam oba fora na tym 2 nawet mój post jest ostatni jako hetmantom z pytaniem jaki sam sobie rozwiązałem o linie.

To nie może być ręczne klepanie gwiazdek - inaczej bym użył moda ręcznego klepania gwiazdek na zasadzie [rating 7,5/10] w wpisach. Ale te gwiazdki powinny pojawiać cię w kategoriach także dlatego takie rozwiązanie nie jest dobre.

Właśnie ten mod ma 1id i jedną ocenę , tam na forum też ludzie się pytali o to samo co ja ale nikt nie udzielił im odpowiedzi, oba fora umarły jod tej wtyczki na dobre.

A DGstar rating nie chce bo to komercja z płatnym suportem - czyli dziadostwo już jak dla mnie.

Z tym WP star rating nie będzie ocen innych niż serwisu bo to blog ale te oceny muszą się też wyświetlać w kategoriach. Obecnie mogę mieć 1 ocenę a mi by były bardzo przydatne 2.

Kwestia czy da się coś tam zrobić aby tak było. Osobiście skoro ocena przypisuje ID arta to powinie n być rząd powiedzmy ID arta i ścieżka 2. Niestety wykruszył się ten Pan co robił wtyczkę i nie posiada ona jednej z najważniejszych funkcji czyli muli oceny.

A jak myślisz da się tam bez głębokiej edycji coś wykombinować?


IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.msg3315#msg3315 Post #8 
Dałem radę jakoś bez 2 ocen - zrobiłem z tego podsumowanie ręcznych z tabelek


IP IP Zapisane
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 4 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS Prosze o pomoc w aktualizacji smf serafin 4 3681 Ostatnia wiadomość 13.07.2009 23:10:59
Autor serafin
normal_post RSS Formularz Kontaktowy - pomoc franzmauler 10 12120 Ostatnia wiadomość 09.12.2009 13:27:21
Autor roco
normal_post RSS Rozkodowanie kodu w szablonie - prośba o pomoc tomeh 5 6471 Ostatnia wiadomość 07.01.2010 12:36:33
Autor roco
veryhot_post RSS Pomoc w przenoszeniu forum « 1 2 3 4 » fredney 45 25452 Ostatnia wiadomość 14.10.2010 18:41:01
Autor Draco
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.0]Wp-postrating Proszę o pomoc z drobiazgiem[/url]
In a site/blog
[xHTML]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=1982.0" target="_blank">Wp-postrating Proszę o pomoc z drobiazgiem</a>
Geo Visitors Map