Strony: [1] 2 3   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Problem po przeprowadzce.  [Przeczytany 15364 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [28.09.2008 10:45:56] Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg37#msg37  
Witam!

Przeprowadziłam forum SMF 1.1.6 i TP na inny serwer (http://www.drlucy.pl) i mam pewne problemy, otóż nie mogę usunąć własnych postów ani topiców. Pojawia się błąd bazy danych:
Code: [select]
Błąd bazy danych: Lost connection to MySQL server during query
Plik: /Sources/RemoveTopic.php
Linia: 368
Błąd bazy danych: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (111)
Plik: /Sources/Load.php
Linia: 2022


Co więcej, na stronie głównej forum nie zliczają się wątki z tego działu i nie widać żadnych wątków  po wejściu w ten dział (chodzi o dział Akcje fundacji). W ogóle jakoś dziwnie się zliczają wątki Smutny

Jak to mogę poprawić Co? Będę wdzięczna za pomoc!!

Pozdrawiam - Sandra


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [29.09.2008 20:54:06] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg38#msg38 Post #1 
Witaj Sandra!

Przeprowadzki, choć normalnie nie powinny sprawiać żadnych problemów, (choćby z powodu samej konstrukcji SMF), to często mamy z tym problem.

Gdzie leży przyczyna?

Musimy sobie przede wszystkim uświadomić, gdzie jesteśmy, czyli w "Polandzie", gdzie wszystko jest możliwe..

- Kodowanie => na hostingach są różne kodowania, a obsługa często, zamiast dostosować się do międzynarodowych standardów, woli np. ustawić na sztywno kodowanie PMA na ISO-8859-2 i mamy większość takich hostingów.
Kodowanie w UTF-8 choć daje więcej możliwości i kompatybilnośc z resztą Świata, to bywa dość problematyczna..

=> należy przeto, zwrócić baczna uwagę podczas przenosin, na kodowanie defaultowe PMA no i samej, naszej bazy.
Można dowiedzieć się wszystkiego, po prostu dzwoniąc, lub pisząc na HelpDesku i zadając pytania na naszych hostingach.
Informacje pozwolą się nam przygotować itp. Może pomóc nam w tym obsługa tychże hostingów.


Kolejną ważną sprawą, jest zwrócenie uwagi, podczas przenosin, na wielkość czcionki, ponieważ jest to niesłychanie ważne !!!

Naprawdę jest tak, że ma znaczenie, czy plik nosi nazwę z Dużej litery czy z małej! => ponieważ dla skryptu to dwa zupełnie różne pliki, a tym samym ma to wpływ na ścieżki!!

Należy sprawdzić czy mamy tak samo na obu hostingach, tj. czy to co było z Dużej litery, -> dalej takie jest!?


Bardzo ważne jest prawidłowe wpisanie ścieżek wewnętrznych i zewnętrznych i takich miejsc jest parę. Równie istotne jest ustawienie na plikach praw dostępu i zapisu, czyli chodzi o CHMOD'y => Należy ustawić w nowym miejscu takie same, jak mieliśmy w starym.


Powinniśmy przenosić sprawne forum, czyli bez błędów itp. Jednak o wiele istotniejsze jest wyłączenie cache:
PA >> Opcje servera >> Ustawienie cache => i tu należy wybrać z rozwijanego menu: "Bez cache" to ustawienie wyłączy cache

Należy w starym miejscu, przed exportem bazy, (oczywiście za pomocą PMA, a nie wbudowanego damperka w smf..), z poziomu PA >> Obsługa forum, dokonać optymalizacji!

Na czym ma to polegać?

- Trzeba kliknac w PA >> Raport Błedów => a następnie usunąć wszystkie raporty błędów!

 Następnie w PA >> Obsługa Forum >> klikamy w tej kolejności!!:

1). - Wyczyść nieważne raporty.

2). - Znajdź i napraw wszystkie błędy.

3). - Przelicz statystyki forum.

4). - Optymalizuj wszystkie tabele bazy danych.


Następnie łączymy się z PhpMyAdminem, wybieramy naszą bazę, podświetlamy wszystko i na dole z listy rozwijanej wybieramy => "Optymalizuj wybrane tabele"

I dopiero wtedy pobieramy, tj Exportujemy naszą bazę, najlepiej spakowane do formatu *.gz


Głównie chodzi o to, że z powodu różnic-których-uniknąć-niesposób na różnych hostingach, powinniśmy zostawić za sobą cały ten majdan śmieci.. zapamiętanych stron w cache itp itd ect

Perfect to byłoby przenieść forum, podłączyć do czystej bazy i wgrać tylko potrzebne tabelki, czyli cały content, - userów, pm'ki, topiki itp..


Co mogę Tobie zaproponować?

- Sprawdź, czy pliki mają właściwe nazwy z dużej i małej litery. <= porównaj w obu miejscach

- Sprawdź CHMOD'y, tj. również je porównaj.

- Sprawdź wszystkie ścieżki, również przy emotach, a szczególnie przy załacznikach itp..

- Optymalizację zacznij od PhpMyAdmina, tj. podświetl tabelki i je zOptymalizuj!

- Na forum - z poziomu PA >> Raporty Błędów >> usuń wszystkie raporty błędów!

- Następnie wykonaj całą tą optymalizację jw. czyli od 1). do 4). => ważna jest kolejność!

Powinno wszystko zaskoczyć, czy zatrybić, bo widać, że nie trybi, pewnie pamięta poprzednie ustawienia..

Możesz "z boku" tego nowego miejsca, zainstalowac czyste smf wgrać tylko TP, żadnych sboxów i innych gówienek i kiedy będzie dobrze, to wyczyść same tabelki na tej bazie, co masz teraz forum, zaimportuj, wcześniej exportowaną bazę z tego nowego miejsca i wgraj już tylko właściwy content. Mozesz również z poziomu PMA zaznaczyć własciwe tabelki, czyli żadnych logów itp, => exportowac, a kiedy będziesz miała oczyszczone poprzez wgranie bazy z tego nowego, to wgrasz, (import), tylko swój content i w ten sposób pozbędziesz się bagażu śmieci, który Ci teraz bruździ..

Jak widzisz przy przenosinach potrzeba max uwagi, wszystko jest proste, tylko trochę z tym pracy, ale jak samemu człek nie zrobi, to sobie z tego nie zdaje sprawy, nie?

Zrzuć niepotrzebny bagaż zoptymalizuj wszystko i przelicz staty, będzie git.., przynajmniej tak sądzę..

Zobacz, ja ciągle przenoszę, kopiuje itp.. nie mam z tym żadnych problemów, choć często hostingi różnią się znacząco od siebie..


Pozdrawiam Cie serdecznie  sunny
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [30.09.2008 08:37:55] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg40#msg40 Post #2 
Witaj Roco!!

Dzięki za wyczerpujące wskazówki.... niestety dla mnie to jakby "musztarda po obiedzie" Smutny Starą wersję wykasowałam a tu mam tylko jedną bazę i portal już pracuje produkcyjnie, nie bardzo mam zatem jak instalować nową wersję. Mogę co najwyżej spróbować zoptymalizować bazę w nowym miejscu, ew. zrobić migrację wsteczną bezradny

Pozdrawiam - Sandra


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [30.09.2008 08:53:41] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg41#msg41 Post #3 
No więc spróbowałam wykonać porządki i optymalizacje na obecnym serwerze. Efekt jest taki, ze teraz poprawnie zlicza posty i wątki, ale jest problem z usunięciem postu i wątku. Po próbie usuniecia wyskakuje błąd bazy (komunikat jak w pierwszym poście) i na stronie głównej forum efekt jest taki jak w dziale Aktualności.

Pozdrawiam - Sandra


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [30.09.2008 11:52:20] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg42#msg42 Post #4 
Witam!

Przeprowadziłam forum SMF 1.1.6 i TP na inny serwer (http://www.drlucy.pl) i mam pewne problemy, otóż nie mogę usunąć własnych postów ani topiców. Pojawia się błąd bazy danych:
Code: [select]
Błąd bazy danych: Lost connection to MySQL server during query
Plik: /Sources/RemoveTopic.php
Linia: 368
Błąd bazy danych: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (111)
Plik: /Sources/Load.php
Linia: 2022





Cześć Sandra

Tak.. domyśliłem się, że już po ptokach.. jednak i tak miałem o tym hmm się troche rozpisać..


Plik - RemoveTopic.php -> to narzędzie SMF, jedno z wielu.., to akurat służy do usuwania różnych wpisów, nie tylko topików i postów, al np. wpisów z kalendarza itp..

Code: [select]
Błąd bazy danych: Lost connection to MySQL server during query
Plik: /Sources/RemoveTopic.php


Ten błąd oznacza, że plik (narzędzie), RemoveTopic.php, nie mogło wykonać zadania usunięcia postu, w czasie krótszym niż 30 sekund, dlatego plik Load.php wypluł ten błąd.., właściwie to znaczy, że zostało utracone połączenie z bazą, zanim plik sie wykonał..

Można ściągnąc najnowsza wersje SMF 1.1.6, rozpakować i podmienic ten plik /Sources/RemoveTopic.php, zmieniając wcześniej nazwę tego starego, żeby się nie nadpisało..

Chodzi też o to, że były ostatnio 2 aktualizacje: 1.1.4 -> 1.1.5 i 1.1.5 -> 1.1.6 Nie wszystkie pliki mogły się wykonać, choć mogło wyświetlic, że aktualizacja zakończona sukcesem..

Zajrzyj do załącznika, to są te dwie aktualizacje i w obu dochodzi do zmodyfikowania tegoż pliku..
Dlatego wydaje mi się, że powinnaś wymienić ten plik na najnowszy, oczywiście z wersji smf, ktrórą sama posiadasz..

No nic, najpierw podmień to narzędzie i napisz czy pomogło, okay

Pozdrawiam
roco




Attention! Testing modifications - Steam Profile

: : Attachment : :
Attachment: upsmf1.jpg

Attachment upsmf1.jpg   -› 524.34 KB, 674x835 - wyświetlony 733 razy

Attachment: upsmf2.jpg

Attachment upsmf2.jpg   -› 127.32 KB, 671x324 - wyświetlony 838 razy

IP IP Zapisane
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [30.09.2008 17:08:09] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg43#msg43 Post #5 
Kurczę Smutny podmieniłam plik i... lipa


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [30.09.2008 17:14:56] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg44#msg44 Post #6 
tzn teraz chyba jest nieco inny komunikat:
Code: [select]
Błąd bazy danych: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (111)
Plik: Sources/RemoveTopic.php
Linia: 368

ale tak czy inaczej lipa Smutny


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [30.09.2008 18:21:22] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg45#msg45 Post #7 
Witaj!

A czy w obu przypadkach połaczenie z serverem MySQL to był "localhost' czy też IP lub nazwa w stylu "mysql.superhost.pl"?

Może połącz się z PhpMyAdminem, wybierz tę bazę, zaptasz tabelę: messages i z rozwijanego menu na dole wybierz napraw?

A czy zoptymalizowałas samą bazę, (wszystkie tabelki), w PMA? nie w PA na forum?

Czy wpisując nowe wartości w plik Settins.php to wpisałas również - dokładnie to samo do jego bliźniaka: Settins_bak.php?

SMF potrzebuje obu tych plików i w obu ma być to samo..

A jak masz ustawione chmody na obu plikach Settings, na katalogu Sources i w nim na tym kontrowersyjnym pliku?

Jeszcze jedno.. - Jak to zrobiłaś z tą bazą na nowym miejscu? Bo normalnie powinno wygladać tak:

Tworzymy bazę, najlepiej wybierając od razu takie kodowanie, jak mieliśmy w starym miejscu, i dajemy nazwę taka jak w starym miejscu, nastepnie do tej bazy tworzymy Usera i nadajemy Key, ale to nie wszystko, ponieważ temu userowi musimy nadac uprawnienia na: => All
Jeśli tego nie ma, to wystapią na stówkę problemy.. Sprawdź to.. jak widac dalej mam nie wszystkie dane i tylko gdybam, jednak to jest ważne i obowiazkowe..

Wyglada na to, że na Twoich parametrach ustawień configu.. nie idzie wykonac tej operacji..

A w tym pliku w lini od 365 do lini 368 masz tak:

Code: [select]
// Delete anything related to the topic.
db_query("
DELETE FROM {$db_prefix}messages
WHERE ID_TOPIC $condition", __FILE__, __LINE__);



Ponadto powinnaś napisac, a najlepiej zadzwonić do swojego hostingodawcy i powiedziec o tym błedzie, przecież to oni wiedzą najlepiej jak jest ustawiony ich server MySQL i tu też może być problem..

Może też być tak, że update tylko udawało, że się wykonało.. Możesz jeszcze zobaczyc w kopiach, czyli pliki z tyldą i masz również w pakietowni, folder "backups" i są tam kopie plików sprzed instalki i bedzie np. kopia sprzed ..i tu data i nazwa pakietu, mozesz to ściągnąc, rozpakowac i znaleźć ten plik i go podmienić..
To tylko przypuszczenia i ew. kolejna ścieżka.., najpierw sprawdź to co napisałem w tym poście powyżej..

Moim zdaniem powinnaś bezwzględnie zadzwonić do obsługi, bez kitu, ja tam się nie pierdziele, cos się dzieję, to natychmiast do nich dzwonie i np. okazuje się że coś robili, albo błąd polegał na niezatrybianiu z ich configiem serva MySQL i to sami poprawiają.. nigdy nie miałem z tym problemu, szczególnie, że płacę za to pieniążki.. taki tips.. Ale i tak sprawdź pliki szczególnie oba Settings, chmody, i ustawienia (nadane prawa userowi do bazy..) w bazie.

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [30.09.2008 19:21:31] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg46#msg46 Post #8 
Połączenie jest localhost
Naprawiłam tabelę
Zoptymalizowałam bazę
Settings i Settings_bak są takie same (poprawiłam)
Chmody na katalogu Source mam ustawione na 777, na plik RemoveTopic 775

Póki co efekt jest taki jak poprzednio

Bazę mi założyli i zaimportowałam do niej tabele z poprzedniego serwera
Nie wiem o jakim configu mówisz
Do providera zadzwonię, albo napiszę, ale już na dzień dobry dowiedziałam się, ze nie zna php ani skryptu smf

Moze podmienić wszystkie pliki forum? Gdzie są przechowywane artykuły? w bazie czy na ftpie?
Kurczę, to pewnie jakaś pierdułka, a tyle krwi popsuje krzyk


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [30.09.2008 20:11:25] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg47#msg47 Post #9 
..nie nie to wszystko co jest dodawane dynamicznie - leci do bazy..

Chodziło by raczej o to, żeby gostek z obsługi, po primo nie pieprzył bzdur.. hmm zostawmy to!

- niech Ci powie czy na tym userze do bazy, wiesz.. to co masz wpisane w settings User do bazy, to czy ten user ma nadane na hostingu i nie wiem czy jesteś na C-Panelu..? czy też mozna w samej bazie czyli w PhpMyAdminie..

Jesli masz C-Panel to klikasz ikonkę MySQL i przy tej bazie sprawdzasz jakie sa uprawnienia, powinno być "All" czyli wszystkie operacje dla tego Usera na tej bazie - dozwolone!

Co do chmodów, to też zależy od powłączanych funkcji w PHP..

Np. w jednym miejscu sprawdziłem przed chwilą mam na katalog Sources chmody na 775 a na plik RemoveTopic - 644 i normalnie działa..

Nic nie podmieniaj może można się pobawić w podmianki tego pliku.. hmm poszukam na localhoście w kopiach, rozpakuje i przygotuję takie pliki i Ci to tu zapodam okay? to sobie je podmienisz..

Jednak sam błąd wskazuje na problem z połączeniem z serverem MySQL - nie chce się wykonać ta konkretna operacja.. jakby nie było wszystkich uprawnień, lub skrypt nie wiedział co ma robić.. I chodziło o to, żeby podac im ten błąd i spytać o co chodzi, że nie może się skrypt połaczyc i wykonac operacji na bazie? Niech Ci sprawdzą te uprawnienia lub powiedzą co oznacza ten błąd?

Jeszcze taki tips, ustaw chmod na samym pliku na 777 i podejmij się usunięcia, zobacz jaki będzie błąd.
Utwórz jakiś nowy post nowy topik i je pousuwaj, czy masz jakiś dział/topik który zaznaczyłaś że to jest kosz?

Jeśli Ci zaskoczy z nowym postem czy topikiem, to i inne powinny dać się usunąć.


To może być pierdułka, ale napewno pierdułka nie jest fak, iz ciężko ją znaleźć

mi sie to nie przytrafiło, sorry robię wsio na raty i wszystko na raz.., mam trochę zaległości, a powinienem pogrzebac głębiej w plikach..

Ponadto, kiedy np. utworzysz jakiś topik, to go przenieś najpierw w jakieś miejsce i dopiero usuń..

Jakie masz mody? czy coś odinstalowałas?

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Global Moder
*****
La Toma Magic
Offline
03.02.2017 22:19:11
Topic Starter
 Poland Kobieta
Poland
  WWW
DATA: [30.09.2008 21:04:51] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg48#msg48 Post #10 
Nie mam c-panelu, jestem na samym phpMyAdminie
Ustawiłam chmod na 777, założyłam nowy topic, przesunęłam go gdzie indziej i próbowałam usunąć - efekt bez zmian ten sam błąd co na początku.
Mam zainstalowane coopermine userpics i Tiny Portal. Ten coopermine mogę odinstalować, nie jest mi potrzebny.
Pliki z tamtego serwera mam na kompie. Podmieniłam ten RemoveTopic, ale bez poprawy Smutny


IP IP Zapisane

Pozdrawiam - Sandra
www.drlucy.pl
www.latoma.net
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
DATA: [01.10.2008 02:34:34] Odp: Problem po przeprowadzce.
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.msg51#msg51 Post #11 
Ale chyba jakiś panel do zarządzania masz?

No nic w PMA też mozna to sprawdzić.

Mówiłem, żeby podmienic poprzednimi wersjami, powinnaś mieć conajmniej 2 bo tyle było ostatnio poprawek.

Jednak skłaniam się ku temu, że winien jest sam hosting. Kiedys pisali o tym na smf.org, że to BUG i nawet był patch

A jaką masz wersję MySQL i PMA? Jaką masz wersję PHP a jaką miałaś poprzednio? To ważne info..

Zacznij od napisania do obsługi hostingu, zeby to naprawili, albo powiedzieli, gdzie leży bład, ponieważ nie miałas wcześniej tego problemu, a występuje tylko u nich..

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Strony: [1] 2 3   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 5 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
Code: [select]  -› [ Topic: Problem po przeprowadzce. ]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.0]Problem po przeprowadzce.[/url]
In a site/blog
[xHTML]
Code: [select]  -› [ Topic: Problem po przeprowadzce. ]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=16.0" target="_blank">Problem po przeprowadzce.</a>
Geo Visitors Map