Strony: [1]   Bottom Do dołu
   Drukuj   
ico Autor    
[EN] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [RU]
     Topic: Jak zrobić link widoczny tylko dla admina - minus karmy  [Przeczytany 7399 razy]
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg1969#msg1969  
Czy da się zrobić ukryty link widoczny  tylko dla admina? Przykładowo w karmie na forum, tak że urzytkownicy widza + a ja jako administrator widzę jeszcze link do przyznania  - . Można przenosić te linki w dowolne miejsce i można bez problemu usunąć aby - wcale się nie pokazywał do klikania, ale jak zrobić to aby go widział tylko administrator, lub był aktywny tylko dla niego przycisk wstawiania - w karmie.

Dzięki za pomoc jak ktoś pomoże.


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg1974#msg1974 Post #1 
Chcesz ukryć minusa w karmie? Tak żeby tylko admin widział? hmm kombinujesz.

Ale przecież masz nad tym kontrolę w profilach userów, jeśli karma włączona, możesz włączyć tylko globalną karmę.
Prawdę powiedziawszy na szybko nie dam rady, ponieważ to jest połączone i już jest zależne od tego czy topik ogląda user czy gość..

To jest ten kawałek:

GeSHi -› Code: [select]
        // Is karma display enabled?  Total or +/-?
        if ($modSettings['karmaMode'] == '1')
            echo '
                    <div class="poster">'
, $modSettings['karmaLabel'], ' ', $message['member']['karma']['good'] - $message['member']['karma']['bad'], '</div>';

            elseif ($modSettings['karmaMode'] == '2')
                echo '
                    <div class="poster">'
, $modSettings['karmaLabel'], ' +', $message['member']['karma']['good'], '/-', $message['member']['karma']['bad'], '</div>';

        // Is this user allowed to modify this member's karma?
        if ($message['member']['karma']['allow'])
            echo '
                    <div class="poster"><a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>
                        <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a></div>';
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.029s | speed:37.01 KB/s



To tu w grę wchodzi ten ostatni link:

GeSHi -› Code: [select]
                        <a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a>
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.025s | speed:10.19 KB/s



Można by podłączyć widzialność tylko dla admina, ale nie zrobię tego, ponieważ nie mam w tej chwili możliwości przeprowadzenia wymaganych testów.

Tak więc, być może jest to możliwe, i znajduje się ten kawałek w pliku Display.template.php, ale nie można tego zrobić na "pałę"..
Może znajdę chwilę czasu to gdzieś indziej potestuję, na chwilę obecną nie mogę pomóc w tej kwestii, sorka.

Pozdrawiam
roco



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg2410#msg2410 Post #2 
Cześć, na SMF.com doszliśmy do pewnych wniosków ale tamta osoba nie jest w stanie pomoc chyba. Czy da sę rozwiązać te problemy które wynikły

1. Linki ujemny karmy jest widoczny w każdym poście nawet moim własnym, co prawda tylko dla admina jak chciałem
2. Gdy próbuję ja lub ktoś inny zmienić karmę to jest komunikat "weryfikacja sesji nie powoda się" coś czyli jest źle w kodzie

Code: [select]
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=370011.0


Da ktoś radę coś wymyślić?


IP IP Zapisane
Administrator
*****
Imagination is more Important than Knowledge
Offline
08.05.2017 21:24:16
 United States Mężczyzna
United States
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg2465#msg2465 Post #3 
Tomeh

Widziałem tamten topic. Niestety napisałeś to tak, że @Flapjack może mieć powody sądzić, że jesteś hmm "ślepy" na język PHP
Napisałeś, że nie działa, ale wkleiłeś ponownie kod który masz zamiast "przerobiony".. i tak naprawdę nie wiadomo, czy zrobiłeś,
- to co zaproponował Flapjack? Dlatego być może nie odpisał? nie wiedział czy naprawdę to zrobiłeś..

Widzisz wszystko co w echo 'zawartość'; wyświetla się na stronie i w tym wypadku w jednym echu masz oba linki.

Masz tak:

GeSHi -› Code: [select]
// Is this user allowed to modify this member's karma?
            if ($message['member']['karma']['allow'])
                echo '
                                <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>
                                <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a><br />';
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.034s | speed:18.68 KB/s



To musisz zakończyć pierwszy link '; i dopiero dać wpis który zaproponował Flapjack.

Powinno być tak:

GeSHi -› Code: [select]
// Is this user allowed to modify this member's karma?
            if ($message['member']['karma']['allow'])
                echo '
                                <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>';
                if ($context['user']['is_admin'])
                    echo '
                                <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a><br />';
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.034s | speed:19.78 KB/s



Lub jeśli nie zadziała to np. tak:

GeSHi -› Code: [select]
// Is this user allowed to modify this member's karma?
            if ($message['member']['karma']['allow'])
                echo '
                                <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>';
                if ($context['user']['is_admin'])
                    {
                    echo '
                                <a href="'
, $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a><br />';
                    }
                    else
                        echo '';
// Created by GeSHi 1.0.8.10 | code: -› [code=PHP] | load:0.034s | speed:20.95 KB/s



Można powalczyć jeszcze z klamerkami.. to co powyżej to z głowy, bez testów.. Niestety zniechęca mnie fakt, żeby mieć swój własny przerobiony serverek łącznie z moimi wszystkimi skryptami itd, to muszę przenosić "ręcznie"  za pomocą pendriva.. Ale to zrobię, bo w sumie i tak muszę.. Póki co, to testy mogę przeprowadzać tylko na "żywym ciele"..

Jeśli kod jest ok, a nie działa, to znaczy, że gryzie się z mechanizmem sesji i może to być wcale nie takie proste.. jednak wydaje mi się, że powinno działać.
Pewności nie mam. Sorka Tomeh dopiero co wróciłem z podróży i jeszcze nie zaskoczyłem z moimi bieżącymi sprawami, że nie wspomnę o moich hobby..
Okay?

Pozdrawiam
roco

PS. taki tip - stawiaj pytania w taki sposób, żeby nie było wątpliwości o co pytasz, a szybciej/łatwiej uzyskasz odpowiedź.



Attention! Testing modifications - Steam Profile

IP IP Zapisane
Customer
*
Offline
05.01.2011 23:44:41
 
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg2468#msg2468 Post #4 
Cześć, na SMF.com doszliśmy do pewnych wniosków ale tamta osoba nie jest w stanie pomoc chyba.

mama to jest od karmienia, zmiany pieluch i prowadzenia za rączkę przez życie. na podstawie tego co ci podsunąłem nie trzeba być wirtuozem klawiatury, żeby odpowiednio zmodyfikować *JEDNĄ* linijkę. ale ty wolisz dalej biadolić, bo może kogoś to ruszy i dostaniesz rozwiązanie na tacy


IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg2469#msg2469 Post #5 
Ten pierwszy kod jest doby i działa poprawnie. Dzięki ci za pomoc. Dla mnie kody nie są takie oczywiste w stronach więc przepraszam za kłopot i dzięki wam.


IP IP Zapisane
Full Member
***
Offline
14.07.2023 20:33:45
Topic Starter
 Poland Mężczyzna
Poland
  WWW
Link:  http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.msg2576#msg2576 Post #6 
Mam jeszcze pytanie co do tego.

Jak stosuje ten  kod to w wszystkich postach mam dostępną opcje wstawiania karmy ujemnej (nawet swoich). Jak wyłączę karmę całkowicie to nadal pozostaje ten element zmieniania karmy.

Czy da się to jakoś zrobić tak aby nie było tych - w moich postach oraz aby w przypadku wyłączenia karmy także znikała ta możliwość wstawiania ujemnych?

Używam tego moda do Karmy http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=192 (!Karma Description Mod)

I sprawa 2:

Jak jakiegoś usunę użytkownika z forum to wywala mi błąd takiego typu jak niżej na fotce. Czyli jak w jakimś temacie ktoś napisał jako gość to tyle ile jest postów na stronę gościa tyle błędów w raportach błędów.

Linia 492 to:  
Code: [select]
if ($message['member']['karma']['allow'])





.................

Edit: robiłem wiele testów - i wychodzi na to że ma znaczenie położenie tego kodu. Ja go przenosiłem z tego bocznego podsumowania przy poście profilu do miejsca obok zapisanego adresu ip - ale jak to zrobić aby mieć tą karme w innym miejscu i by problem nie wyskakiwał?


Last Edit: 22.05.2010 14:18:16 by: tomeh IP IP Zapisane
Strony: [1]   TOP^Do góry
   Drukuj   
On-Line: 38 Gości, 0 Użytkowników
 
Skocz do:  

Podobne Tematy
  Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
normal_post RSS Link do obrazków
BoardBoard: HydePark
Ulemil 2 2965 Ostatnia wiadomość 15.04.2008 07:47:51
Autor Ulemil
normal_post RSS To jest Polak mieszkający tylko za granicą tomeh 0 2165 Ostatnia wiadomość 21.03.2009 12:14:55
Autor tomeh
normal_post RSS link tree cieplutki 5 3832 Ostatnia wiadomość 01.06.2009 10:15:22
Autor roco
normal_post RSS Modyfikacja Karmy na samą dodatnią w SMF tomeh 10 6563 Ostatnia wiadomość 25.01.2010 17:16:53
Autor roco
normal_post RSS Abduzeedo.com - tutoriale PhotoShop i nie tylko Draco 1 2642 Ostatnia wiadomość 23.01.2010 01:07:02
Autor serafin
normal_post RSS Karmę może przyznać tylko moderator - jak to zrobić? Sandra 2 5737 Ostatnia wiadomość 03.02.2012 22:53:32
Autor tomeh
* Share this topic...
In a forum
[BBCode]
[url=http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.0]Jak zrobić link widoczny tylko dla admina - minus karmy[/url]
In a site/blog
[xHTML]
<a href="http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=804.0" target="_blank">Jak zrobić link widoczny tylko dla admina - minus karmy</a>
Geo Visitors Map