SMF HELP!

Programowanie, Testy, Tipsy, Alternatywy => Alternative CMS & Scripts - CMS, Fora, Blogi ect. => Wątek zaczęty przez: Sandra 19.02.2010 10:30:32Tytuł: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: Sandra 19.02.2010 10:30:32
Od jakiegoś czasu testuję SMF2 i zastanawiam się, czy nie podnieść wersji na stronach które prowadzę... Sęk jednak w tym, że mam tam zainstalowany Tiny Portal a on nie współpracuje z dwójką :(

Szukam więc alternatywy...

Zaczęłam od Simple Portal, który na pierwszy rzut oka wydał mi się mało ciekawy, ale po bliższym poznaniu już wygląda dużo dużo lepiej, doskonale współpracuje z niektórymi skórkami dostępnymi za free dla SMF2 i im bliżej go poznaję, tym bardziej mi się podoba.

Znalazłam też PortaMX - który mi się bardzo podoba i Dream-Portal, który jeszcze nie jest udostępniony, jako że jeszcze autorzy pracują nad ostateczną wersją - przyznam, że też niecierpliwie czekam na tę publikację, bo z tego co widać na dream-portal.org zapowiada się baaardzo ciekawie. Roco powinieneś tam zajrzeć, maję przełącznik wersji językowych, ale działa inaczej niż Twój, bo tamten tłumaczy tylko opisy ale nie tłumaczy treści, czyli daje możliwość użytkowania tego samego forum przez różne nacje i każdy może pisać w swoim ojczystym języku, albo jeśli woli w innym np. po angielsku, i ma ułatwioną obsługę, bo wszelkie przyciski, menu, opisy są w wybranym (ojczystym) języku użytkownika) - czy to dobre? Myślę, że to zależy od przeznaczenia i potrzeb właściciela strony.

PortaMX już sobie zainstalowałam i testuję - jest naprawdę bardzo dobrze pomyślany, póki co nie mam jakichś wielkich zastrzeżeń, poza niedoróbkami w spolszczeniu, ale myślę, że to kwestia kilku dni, bo chłopcy z smf.pl pracują nad tym. Support jest tylko dla podstawowej skórki curve dla SMF2 w językach angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

Czy znacie jeszcze inne godne polecenia portale?


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: serafin 19.02.2010 18:06:49
Hej Sandro :)
Ja uzywam simple portal i mi to styka chyba niema wiecej portali na smf chociaz moge sie mylic  8)
Pozdro :)


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: Sandra 19.02.2010 23:12:48
Ależ są, w pierwszym poście przecież wymieniłam PortaMX i Dream-Portal one są dedykowane do SMF2 :) pytałam, czy znacie jeszcze jakieś inne.

Pozdrawiam :)


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: serafin 20.02.2010 10:50:16
Hejka
No miałem na myśli te co wymienilas że chyba wiecej juz niema ale chyba to źle napisałem :D
Pozdro :)


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: Sandra 20.02.2010 19:20:43
 :)


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: roco 23.02.2010 07:48:10
Witam! :)

Oczywiście że TP wymiata, reszta powstała dlatego, że wcześniej powstał TP.Są wersje działające pod 2.0 ale to samoróby, choć Bloc jest gotowy, ale ma swoją klasę i nie pęka, mówi tylko niecierpliwym, że jak SMF będzie redy na wersję 2.0 to pojawi się TP do tej wersji..
Ostatnio wpadłem na te słowa, choć widziałem je wiele razy.. np. tu: http://www.smf-friends.org/index.php?topic=1133.msg24505#msg24505 (http://www.smf-friends.org/index.php?topic=1133.msg24505#msg24505)

Nawet go zacytuję:

Quote: [select]
TP is close to a release for SMF2.0. We are just getting the nastiest bugs out. I rewrote much of the code to be more efficient on memory, and thats of course caused it to almost be like newly written again. :P

On the note of testing out what suits you best, I do have plans for a simple converter from other portals. That could at least make it easier to test out TP without destroying what you already have(though how extensible the conversion will be I cannot say atm). As mentioned elsewhere, the portals do share many features.Są i inne portale (po za wymienionymi) np. eZPortal - http://www.ezportal.com/, (http://www.ezportal.com/,) czy "w tworzeniu" SimpleDesk - http://www.simpledesk.net/ (http://www.simpledesk.net/)

Jest jeszcze zamknięty projekt niemiecki, nawet wypaśnie wyglądało, ale linka nie mogę podać, ponieważ mam w Operze na innym kompie..
Z tych wymienionych, po za TP to PortalMX, jest najbardziej poważny, czy zaawansowany, to zresztą mało ważne, istotne jest to, do czego chcesz użyć Portalu? Bo jeśli ma to być jakaś stronka wizytówka na starcie, to nie potrzebne portale.. itd.. to samo z wyglądem..

Tak więc wracamy do faktu, że strona jest oprawą jej zawartości, a nie na odwrót.. To sposób zaprezentowania własnych treści i dopiero kiedy wyjdziemy z takiego założenia, to idziemy dalej, patrząc co więcej możemy zrobić, co nam daje postać Portalu, jakie dodatkowe możliwości?

Jednak warto sobie zainstalować np. na localhoście tyle wersji SMF ile mamy do dyspozycji Postali i je wszystkie zainstalować, każdy na oddzielnej wersji SMF. Ważne, żeby były w tym samym czasie i przeprowadzić wszelkie mozliwe testy łącznie z testami wydajności, możliwości, możliwości zmiany wyglądu.. itp..

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: Sandra 23.02.2010 10:27:05
No tak, ale sęk w tym, że strona, dla której szukam alternatywy oprócz bardzo aktywnego forum ma jeszcze sporo bardzo ważnych kwestii do publikowania, przy czym treści te nie są często zmieniane, a więc blog nie jest tak bardzo niezbędny, chociaż gdyby był, to z pewnością znalazłby zastosowanie.

Oczywiście tak jak piszesz, mam różne instalki na odrębnych instancjach SMF... nawet mają tę samą templatkę i staram się je wszystkie podobnie konfigurować, żeby wiedzieć jak to samo wygląda w różnych wariantach...

Jednak wciąż wracam do starego SMF_TP i starej templatki, jako tej najbardziej pasującej do moich potrzeb.

Prawdę powiedziawszy, to nawet obsługa TP 0.9.8 bardziej mi odpowiada niż TP1.0 beta4 (może dlatego, że to wciąż beta?).

Nawiasem mówiąc nie mogę znaleźć w sieci instalki TP 0.9.8 -czy już jest tak bardzo archaiczna??


Tytuł: Odp: Portal do SMF2 - który wybrać?
Wiadomość wysłana przez: roco 01.03.2010 05:20:50
Nie to nie jest archaizm, tylko wiesz TP jest ciągle rozwijane. Jeśli masz problem ze zdobyciem TP w ostatniej stabilnej wersji, to spoko, ja mam prawie wszystko.. ;)

To może potrwać, choć Mr. Bloc jest przygotowany na taka ewentualność, tj. że wyjdzie stabilna wersja 2.0 Niestety jest trochę błędów i sam trochę ich wykryłem.
Cienko u mnie z pisanym english, żebym zgłaszał do BUG'ów, ale powiadomiłem o odkrytych błędach przyjaciół z smf.org Pewne osoby są urażone i nie chcą już brać udziału w projekcie, ale napisałem do paru osób..

Moim zdaniem nie powinnaś się sugerować zbytnio mechanizmami, tj. w jaki sposób dodaje się artykuły czy bloki, a nawet nie sugerować się tą skórką.. To są bzdety, mechanizm jest wtedy dobry, kiedy spełnia swoją role w kierunku ostatecznego przeznaczenia, oczywiście lepiej podążać do celu mercem niż hulajnogą.. Czasem jest więcej pracy, ale tak po prawdzie liczy się efekt końcowy. I tu wracam do stylu - każdy styl można przyporządkować do swoich potrzeb, że nie wspomnę o przemodelowaniu go, żeby pasował do dowolnej kombinacji.. Są tutki jak,  i co do czego..

To właśnie z tych powodów, mówiłem Ci, żeby przetestować wszystko co możliwe. Oczywiście nie liczyłbym na to, że będą konwertery pomiędzy wersjami portali.. i tu może warto by się zastanowić na przyszłością i ew. rozwojem stronki żeby uniknąć kłopotów w przyszłości..

Ciekawą sprawą są wymyślone przez Bloc'a "warstwy" choć nie wszystkie style od Bloc'a mają je zaimplementowane.. Tu mam swoje warstwy choć to nie TP, mówię o tych linkach na górze po prawej..

Chodzi o coś jeszcze..
Sandro, rozwinęłaś się i jak się poważnie zastanowisz, to możesz sobie całkiem nieźle poradzić z dopasowaniem smf + dowolny Portal do swoich własnych potrzeb! ;)

Pozdrawiam :)
roco