SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Style - Problemy, Integracje, Modyfikacje styli => Wątek zaczęty przez: independes 09.10.2009 21:52:07Tytuł: Krzaki w nazwach i opisach działów.
Wiadomość wysłana przez: independes 09.10.2009 21:52:07
Witam ponownie jak zwykle mam mały problem którego nie mogę samemu rozwiązać, a mianowicie chodzi o krzaki w nazwach i opisach działów. Prawdopodobnie użyłem nie odpowiedniego kodowania przy edycji jakiegoś pliku tylko jakiego? Ten problem pojawia sie tylko w tym miejscu, proszę o pomoc.
SMF 2.0 RC1.2 Style: WannaBeDie Project
(http://img9.imageshack.us/img9/4971/krzaki.jpg)


Tytuł: Odp: Krzaki w nazwach i opisach działów.
Wiadomość wysłana przez: roco 01.11.2009 21:29:16
Sorka, byłem mocno zaganiany..

Troche przymało danych, Opisy i nazwy działów, lądują w bazie. jeśli jednak inna zawartość, np. posty są ok, to znaczy, że któryś z plików językowych jest niekompatybilny z resztą forum. Przykładem niech będzie np. edycja pliku z kodowaniem UTF-8 bez BOM, czy kodowaniem w ISO-8859-2, kiedy wyedytujesz taki plik zwykłym hmm Notatnikiem systemowym pod Windows. Na pewno rozwali kodowanie.. Najlepiej używać Notepad++, bo jest leki, można w nim otworzyc wiele plików, prawidłowo koduje i konwertuje kodowania, podświetla również składnię.. A tym co mi mówią, że pisa stronki Notatnikiem, śmieję się prosto w twarz, szczególnie, gdzy chodzi o język PHP.. qrna, to trzeba byc mistrzem uwagi, żeby czegoś nie zj.. ć.

Te pliki, które były edytowane, tj. jeśli językowe, to podmień na oryginalne, odpowiednie dla ustawionego kodowania. Określ miejsca w których pojawia się problem. I w tych miejscach wyświetl źródło w przeglądarce, żeby zobaczyć jaki jest ustawione kodowanie i potórz tę czynność na innych podstronach.

Ustaw w przeglądarce, na stronie z problemem kodowanie raz na Auto, zmień później na UTF-8, i później na ISO-8859-2 i zaobserwuj co się dzieje z krzakami?

Nie mam informacji, kiedy pojawiły się te krzaki, czy po jakiejś akcji, czy były od początku itd..

Jeśli nie poradziłeś sobie do tej pory, to napisz., a wyduszę z Ciebie potrzebne informacje i postaram pomóc, okay? ;)

Nic samo się nie dzieje, weź na to poprawkę.

Pozdrawiam :)
roco

PS
Quote: [select]
Prawdopodobnie użyłem nie odpowiedniego kodowania przy edycji jakiegoś pliku tylko jakiego? Ten problem pojawia sie tylko w tym miejscu, proszę o pomoc.


Jeśli tak, to plik BoardIndex.template.php ale w plikach językowych to będzie index.polish.php i od tego zacznij.