SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Funkcjonalność SMF, Obsługa, Administracja, SSI => Wątek zaczęty przez: tomeh 07.08.2009 16:56:01Tytuł: Wiadomości do urzytkowników forum
Wiadomość wysłana przez: tomeh 07.08.2009 16:56:01
To nie problem lecz pytanie z ciekawości. Jest w opcjach masowe wysyłane wiadomości do użytkowników forum. W dziale aktualności i maile cz jakoś tak. Tam wysyłam wiadomość i jestem ciekawy czy jej treść pozostaje gdzieś w bazie danych forum czy też nie. Jakoś ostatnio użyłem tej opcji i się zaciekawiłem tym tematem, bo być może czasami będę z niej korzystał.

Dzięki za odpowiedź.


Tytuł: Odp: Wiadomości do urzytkowników forum
Wiadomość wysłana przez: roco 08.08.2009 00:52:30
Prawdę powiedziawszy, to nie wiem.. Nie zastanawiałem się nad tym, ale nie sądzę, żeby zostawał ślad, jednak spokojnie to mozna sprawdzić w bazie.
Ja kożystam raczej z Global Announcements, chociaz swego czasu wysłałem parę razy globalnego emaila do wszystkich.. Jakoś nie zauważyłem w bazie, żeby pozostał ślad informacyjny..
Tomeh, trzeba to sprawdzić, owszem mógłbym to spoko zrobic u siebie.. w wolnej chwilce, ale to Ci się moze przyda, taka "wycieczka" do bazy i jej przejrzenie..
Wg. mnie nie zostaje ślad..

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Wiadomości do urzytkowników forum
Wiadomość wysłana przez: tomeh 11.08.2009 10:13:12
Bazę danych 10 mb bardzo ciężko przejrzeć - ale ok postaram się i też mi się wydaje że by było bez sensu gdyby były w niej takie dane.


Tytuł: Odp: Wiadomości do urzytkowników forum
Wiadomość wysłana przez: roco 11.08.2009 13:51:35
Tomeh, :)

to nie prawda, że ciężko! Wielkość bazy nie ma tu żadnego znaczenia. Przecież tabel jest tyle samo...

Ja uważam, że to miałoby sens, np. gdyby choćby w logach, np. tabelka smf_log_news, żeby tam się odkładały informacje, np. o ogłaszanych topach, czy news wysłanych do wszystkich userów, i żeby można było to podejrzeć w PA tak jak np. masz włączone raportowanie czynności moderatorskich. (w bazie to tabela: smf_log_actions), to widać wtedy, wszelkie czynności, np. przenoszenie topów, bany, usuwanie itp itd.

Wg. mnie nie odkładają się te informacje,
ale Ty, Tomeh, zdecydowanie powinieneś odbyć "wycieczkę krajoznawczą" po bazie, bo na 100% przyda Ci się to. ;)
Zresztą każdy.. Admin SMF

Pozdrawiam :)
roco