SMF HELP!

SMF Help! - For Users SMF/TP => Style - Problemy, Integracje, Modyfikacje styli => Wątek zaczęty przez: tomeh 20.03.2009 14:50:39Tytuł: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: tomeh 20.03.2009 14:50:39
Ostatnio przeglądałem pliki jakie są w poszczególnych katalogach forum. Zobaczyłem że w stylu default jest plik instal.polish-utf8 i odpowiednik angielski. Czy te pliki się nie usuwa z tych katalogów i czy są one tam potrzebne. Jak instalujemy forum pisze usuń pliki instal (pewnie chodzi tu o te instalacyjne forum a być może nie styli) i nie wiem czy to także stosuje się do tych z styli (theme) forum. Jak brzmi wasz werdykt?


Tytuł: Odp: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: roco 20.03.2009 21:53:54
Wszystko w porządku, to tylko plik językowy i nie ma na nic wpływu, chyba, że plik w utf'ie a reszta w iso, to wtedy masz krzaki..
Zajrzyj do tych plików i zobacz sam co tam jest.. i przypadkiem nie usuwaj tego pliku, ponieważ jest potrzebny nie tylko do instalacji, ale zachęcam Cię do edycji, tylko broń Boże notatnikiem systemowym ponieważ rozwalisz kodowanie..
Jak zajrzysz to zobaczysz sam ile jest tam tłumaczenia, nie tylko do samej instalacji..
Werdykt?
Zostaw pliczek spokojnie na swoim miejscu i zadaj sobie troszkę trudu i przejrzyj.. jego kopię.

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: tomeh 20.03.2009 22:16:31
Dzieki za odpowiedź. Ostatnio tak przeglądam pliki i ich zawartość (90% nie rozumiem) ale coś tam gdzieś zawsze się dowiem co jest ważne. Kiedyś napisałeś mi że nie da się do tego forum wstrzyknąć kodu do bazy danych ale dlaczego? - zresztą naprawdę to mam wiele pytań ale głupio mi ciągle pytać. Chciałbym poznać skrypt którego używam bardzo dobrze ale na to jest czas o ile mnie się nie zbanuje heh, bo upierdliwy to jestem i dociekliwy zawsze w pytaniach.


Tytuł: Odp: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: roco 20.03.2009 23:29:02
Ależ pytaj! może jak pytania będą ciekawe to inni skorzystają?

Nie mozna, ponieważ smf ma taka konstrukcję, naprawdę porządnie przemyślaną. Tylko złamanie keya admina może to umozliwić. Trzeba też pilnować chmodów, ponieważ na różnych hostingach zdarzają się pady i inne hocki-klocki i np. wsio może się ustawić na 775...
Żeby poznać ten skrypt, to zachęcam Cię do zabawy w poznanie tylko podstaw php, bez tego będzie Ci trudno to zrozumieć w szerszym aspekcie. To wielowarstwowa maszyneria, tysiące skryptów spięte w jeden "organizm".. Poczytaj podstawy SQL'a i PHP, a sam zobaczysz jak szybko wzrasta zasób Twojej wiedzy w materii skryptu smf, a ja zachęcam Cię do takiego działania.
ja mam tak, że dokąd nie sqmam co robię, nie niestem pewien itd, to nie wrzucam tego do neta, ani nie udzielam w tych kwestiach odpowiedzi.. Zagwoski które "rozwalam" tylko poprawiają zasób mojej wiedzy, uczę się btw. Aktualnie, osobiście nie znam żadnej osoby, która wiedziałaby więcej o smf ode mnie, ale to mnie nie zadawala, hoć jestem ledwie pasjonatem, smf traktuje jedynie jak hobby.. brak czasu uniemożliwia mi inne podejście i zajęcie się tematem na naprawdę poważnie.. Jak bym się nudził.. hehe to już bym napisał z 50 skórek i modów.. Dlatego z SMF jestem ciągle w trybie hobbystycznym.. niestety.. Poza zabawą jest jeszcze poważne życie i zarabianie na chlebusia, nie?

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: tomeh 21.03.2009 00:59:42
Wiesz tą wypowiedzią dałeś mi do myślenia o tych chmodach. Bo widzisz wszystkie katalogi od forum mają chmod 755 to znaczy że niektórym katalogom nadać jakiś inny chmod? czy tylko pliką 644 katalogi ten 755 a ten filder bezpieczeństwa szertingów na 444 w plikach i 755 katalog.


Tytuł: Odp: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: roco 21.03.2009 02:08:10
Skrypt SMF jest przystosowany do normalnego działania, na standartowych chmodach, czyli katalogi/foldery -> 775, a na pliki chmod -> 644 i to w zupełności wystarcza, czasami coś nie chce chodzić jak nalezy, np. kiedy masz galerię, to jej katalog powinien mieć chmody na 777. Na pliki standartowo wystarcza 666, a na te najważnejsze, czyli index, oba pliki settings można dać 644.
Ja ustawiam standartowo, tj. 775 i 644. Nigdy nie zauważyłem problemów w działaniu. Natomiast po przenosinach, kiedy dodawałem konta ftp, to wszystko ustawiło się na 775 czyli katalogi i pliki, skutkiem czego były efekty typu zmulanie, a w zwoim panelu zarządzania na hostingu zauważyłem silny wzrost użycia procka tak do 62% - średnio... czyli to ogromna liczba... Musiałem ręcznie poprzestawiać i było przy tym multum pracy..
Chmod 444 nie jest potrzebny, ale jak sobie tak ustawisz, to np. w PA w opcjach servera zobaczysz tylko nieaktywne pola, (tylko do odczytu).

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci.

Pozdrawiam :)
roco


Tytuł: Odp: Plik instal w paczce stylu
Wiadomość wysłana przez: tomeh 21.03.2009 11:15:01
Tak, dzięki. Na smf.pl właśnie pisało o zabezpieczeniu setings na 444 - nic tam nie zmieniam a jak by coś kiedyś trzeba było to zmienię chmoda na chwilę. Ogólnie rzecz biorąc SMF ten skrypt coraz bardziej mi się podoba. Na początku jak się go instaluje wydaje się że brakuje w nim odrobinę rzeczy - ale po krótkim używaniu jest on bardzo domyślny i przejrzysty, co jest świetne.